Świetne wyniki sklepów Apple Store

19-04-2012, 11:45

Nawet 17-krotnie lepszymi wynikami niż konkurencja mogą się pochwalić sklepy Apple Store - czytamy w raporcie firmy RetailSales. Kalifornijski koncern nie pozostawia pola do popisu nawet najlepszym sprzedawcom detalicznym.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sprzedaż na poziomie 300 dolarów na stopę kwadratową (ok. 0,093 metra kwadratowego) uznawana jest za bardzo dobrą. W przypadku Stanów Zjednoczonych średnia centrów handlowych wynosi 341 dolarów.

Czytaj także: Apple nie może przywrócić powiadomień push w Niemczech

Apple Store na szczycie najlepszych sklepów detalicznych
fot. - Apple Store na szczycie najlepszych sklepów detalicznych
Znacznie lepiej w rankingu wypadają jubilerzy, którym udaje się uzyskać wyniki sięgające 600 dolarów na stopę kwadratową. To jednak i tak nic w porównaniu z placówkami Apple Store, które generują średnio ponad 6 tysięcy dolarów z identycznego obszaru sklepu.

Apple osiągnęło wynik ponad dwukrotnie lepszy niż Tiffany and Co. znajdujące się na drugim miejscu w rankingu. Jest to również 17-razy lepszy wynik niż w przypadku powierzchni zwykłych centrów handlowych. Wyniki uwzględniają wyłącznie fizyczne sklepy detaliczne, a nie biorą pod uwagę sprzętów kupowanych przez internet.

Duże zagęszczenie stosunkowo drogich urządzeń w połączeniu z oddanymi fanami sprzętów firmy Apple pozwala osiągać amerykańskiemu koncernowi świetne wyniki. Już w następnym tygodniu producent m.in. iPadów oraz smartfonów iPhone zaprezentuje informacje o swoich zyskach za pierwszy kwartał tego roku. Choć inwestorzy są dobrej myśli, zdaniem analityków akcjonariusze firmy powinni się przygotować na znaczne wahania kursu.

Czytaj także: Mniejsza produkcja tabletów w pierwszym kwartaleSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.