SUSE kończy 20 lat

09-02-2012, 13:23

Firma SUSE planuje uczcić to wydarzenie całorocznym świętowaniem, podczas którego przedstawiona zostanie historia i przyszłość firmy. Kulminacją serii imprez ma być SUSECon 2012, czyli spotkanie klientów, partnerów i entuzjastów oprogramowania SUSE.

- Mamy wiele powodów do świętowania. SUSE jest dziś uznanym liderem rynku w kilku ważnych segmentach i ma wszelkie warunki, by wykorzystać wciąż rozwijający się rynek komercyjnego Linuksa i rozwiązań open source. Zamierzamy przedstawiać ludzi, wydarzenia i osiągnięcia techniczne, dzięki którym uzyskaliśmy dzisiejszą pozycję - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE.

SUSE planuje przygotowanie informacji i działań przedstawiających drogę, jaką firma przeszła od swoich początków w branży oprogramowania open source do partnerskiej współpracy z wiodącymi w świecie dostawcami oprogramowania, z którymi wspólnie dostarcza ekonomiczne, nowatorskie rozwiązania do obsługi infrastruktury IT.

Korzenie SUSE sięgają do września 1992 r., kiedy to trzech niemieckich studentów matematyki i inżynier programista świeżo po dyplomie utworzyli firmę programistyczną zajmującą się również doradztwem w dziedzinie systemu UNIX. Dostrzegając potencjał systemu Linux, zespół postanowił zająć się dystrybucją systemów operacyjnych Linux i świadczeniem usług wsparcia. Wybrano nazwę "S.u.S.E." - skrót od niemieckich słów "opracowanie oprogramowania i systemów". Nazwę z czasem skrócono do postaci "SUSE".

Czytaj też: Linux coraz popularniejszy w biznesie

W ciągu 20 lat działalności firma dopracowała się osiągnięć, jak np. współpraca z takimi firmami, jak IBM czy Microsoft. Oprócz tego udostępniono m.in. SUSE Linux Enterprise Server i SUSE Studio.

W swej dwudziestoletniej historii firma SUSE przeszła dwie ważne zmiany własnościowe. Na początku roku 2004 firma SuSE Linux AG została kupiona przez firmę Novell Inc. Siedem lat później Novell utworzył z Attachmate holding The Attachmate Group, zaś SUSE stała się znów samodzielną jednostką

- Będąc pionierami Linuksa, mamy bogatą historię. Jesteśmy dumni z przynależności do społeczności open source i naszego wkładu w rozwój Linuksa – mówi Hubert Mantel, założyciel SUSE. - Jubileusz dwudziestolecia daje okazję do refleksji nad naszą historią i podzielenia się wizją przyszłości. Możliwości, które dziś otwierają się przed SUSE, są ciekawsze niż kiedykolwiek. Może nawet ciekawsze niż 20 lat temu, gdy zakładaliśmy firmę.

Dla uczczenia swych osiągnięć z okresu 20 lat, firma SUSE zorganizuje na całym świecie serię imprez, w tym konferencję SUSECon 2012, która odbędzie się w dniach 18-21 września br. w hotelu Caribe Royale w Orlando na Florydzie.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930