Sukces polskiej "prywatnej chmury" Sherlybox. Niebawem wysyłka, milion na inwestycje

13-08-2015, 12:13

Sherlybox to "prywatna chmura", która bardzo się spodobała darczyńcom z Kickstartera. Stojąca za nią polska firma szykuje się do wysyłki urządzeń i właśnie pozyskała milion złotych od inwestora.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W czerwcu ubiegłego roku Dziennik Internautów opisywał ciekawy polski projekt, który zabiegał o wsparcie na Kickstarterze. Chodziło o Sherlybox - produkt polskiego startupu Sher.ly. Jest to urządzenie będące czymś w rodzaju "prywatnej chmury" do przechowywania danych.

"Prywatna chmura"

Sherlybox jest wygodny jak chmura, ale to użytkownik ma kontrolę nad urządzeniem, na którym informacje są przechowywane. Ponadto przesyłanie danych jest o wiele szybsze i w tej chmurze jest znacznie więcej miejsca. Sherlybox jest zatem rodzajem dysku zewnętrznego, z którym można łączyć się przez sieć (tzw. NAS). Takie urządzenia na rynku już są, ale Sherlybox jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy trzy razy wcisnąć przycisk na urządzeniu, aby połączyło się ono z komputerem z systemem Mac OS X, Windows lub Linux.

Na zdjęciu poniżej widzimy Sherlyboksa. Jest to ta biała "bańka" na lewo od monitora. 

Sherlybox

W czasie zbiórki na Kickstarterze zebrano 154 106 dolarów, a zakładany pierwotny cel został zrealizowany w 223%.

Przygotowania do wysyłki

Dziś firma Sher.ly poinformowała, że przygotowuje się do wysyłki pierwszych, znacznie dopracowanych względem prototypów urządzeń Sherlybox. Od czasu zakończenia kampanii Sherlybox zyskał zgrabniejszą obudowę, kieszeń wewnętrznego dysku przeprojektowano. Dopracowano połączoną z urządzeniem aplikację, która ma być bardziej intuicyjna.

Milion na inwestycje

Co więcej, Sher.ly poinformował o pozyskaniu miliona złotych na dalszy rozwój firmy. Pieniądze będą pochodziły od funduszu KPD Investment i zostaną przeznaczone na stworzenie sieci dystrybucji w Europie i Stanach Zjednoczonych. Przewidziana jest też integracja aplikacji Sher.ly z urządzeniami NAS "jednego z wiodących producentów".

W KPD szukamy pomysłów innowacyjnych o bardzo wysokim potencjale wzrostu. Inwestujemy w projekty posiadające przewagę produktową i rynkową lub technologiczną z zaangażowanym oraz zmotywowanym zespołem gotowym poświęcić się przedsięwzięciu. Sher.ly doskonale wpisuje się w te założenia. Cieszymy się, że dołączają do naszego portfela - mówi Dariusz Grądek, prezes zarządu KPD Investment.

W spółkę zainwestowały wcześniej także Satus, Innovation Nest oraz Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego.

Więcej niż dysk

Sherlybox działa pod kontrolą systemu Linux na platformie Banana Pi. Z zewnątrz urządzenie wyposażono w wejście USB, port HDMI oraz wyjście audio. Dzięki otwartej platformie użytkownicy mogą wzbogacać jej funkcjonalność, dodając własne aplikacje, jak systemy typu media center Plex.tv czy Kodi, dzięki czemu z Sherlyboxa możemy oglądać filmy bezpośrednio na dużym ekranie telewizora lub monitora.

Twórcy Sher.ly i Sherlyboksa to Marek Cieśla oraz Błażej Marciniak. Błażej Marciniak posiada doświadczenie w zakresie rozwiązań bezpiecznej komunikacji w sieci. Marek to współtwórca odtwarzacza ALLPlayer i kilku polskich startupów.

Na koniec przypomnijmy film z Kickstartera.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.