Suka, suka - jak obsługiwać FB w Indonezji?

03-07-2019, 17:27

Sądzisz, że Facebook to portal, w którego korzystają wyłącznie Amerykanie i Europejczycy? To błąd! Popularny serwis kochają ludzie na niemalże całym świecie, także - a może właśnie przede wszystkim - w Indonezji.

facebook indonezja

Aktualnie portal Facebook to coś zdecydowanie więcej, niż tylko platforma umożliwiająca publikację wybranych treści i komentowanie takowych. Dziś zdecydowana większość osób nie wyobraża sobie przeżycia choćby jednego dnia bez dostępu do swojego konta na wspomnianym serwisie społecznościowym. I choć takie zachowanie może wydawać się dziwne, to jednak faktem jest, że najwięksi miłośnicy Facebooka potrafią spędzać na swoim ulubionym portalu nawet kilka godzin każdego dnia. Co ich przyciąga?

 Przede wszystkim mnogość różnorodnych treści i możliwość wymiany poglądów z ludźmi z dosłownie całego świata! To właśnie dlatego Facebook cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem użytkowników. Trudno w to uwierzyć?  Być może, jednak faktem jest, iż trzecie miejsce na liście państw, w których najwięcej osób korzysta z opisywanej platformy zajęła… Indonezja.

Indonezja to absolutnie zachwycający, malowniczy kraj, w którym po prostu nie sposób się zakochać. Bajeczne krajobrazy, wyśmienita kuchnia pełna nieznanych Europejczykom smaków i zapachów, a także możliwość obcowania z niemalże dziewiczą naturą to główne powody, dla których tak wiele osób marzy o przyjeździe do tego magicznego miejsca.

Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż Indonezja to także kraj dający spore pole do popisu osobom przedsiębiorczym. Nic zatem dziwnego, że ludzie, którzy dostrzegli potencjał tutejszego rynku social mediów próbują swoich sił na… lokalnym Facebooku. Czy słusznie? Jak najbardziej! Zanim jednak założysz fanpage i zaczniesz zalewać użytkowników falą postów, w pierwszej kolejności zastanów się nad tym, w jakim języku chcesz się komunikować? Jeśli pragniesz, aby twoje działania przynosiły realne korzyści, to wybierz język indonezyjski lub też malajski. Znasz wyłącznie polski i angielski? To nie problem, bowiem zawsze możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego tłumacza.

Dr Daria Zozula to tłumacz przysięgły języka indonezyjskiego, tłumacz specjalistyczny polsko – indonezyjski i tłumacz angielsko – polski i polsko – angielski. Niezwykle szeroka wiedza i doświadczenie sprawiają, iż dokonywane przez dr Darię Zozulę tłumaczenia odznaczają się najwyższym poziomem.

Za pośrednictwem strony http://indonezyjski.pl możesz zamówić zarówno tłumaczenia pisemne zwykłe, specjalistyczne, poświadczone (czyli m.in. tłumaczenia oficjalnych dokumentów urzędowych), jak i tłumaczenia ustne konsekutywne (tłumacz rozpoczyna tłumaczenie po zakończeniu zdania przez prelegenta) oraz biznesowe idące w parze z doradztwem. Warto zauważyć, iż ostatnia z opcji może być szczególnie przydatna osobom stawiającym pierwsze kroki na indonezyjskim rynku social mediów. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko kliknąć "suka" (czyli "lubię to") i zacząć swoją przygodę z FB w pięknej Indonezji!
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tłumaczeniatag komunikat firmytag Indonezja
To warto przeczytaćRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: