Square: NFC jest bezwartościowe

27-09-2011, 10:10

Dyrektor ds. operacyjnych startupu Square umożliwiającego dokonywanie wygodnych płatności, nie podziela entuzjazmu towarzyszącego rozwiązaniom NFC.

Keith Rabois ze Square'a w rozmowie z GigaOM powiedział, że producenci przeceniają rolę technologii zbliżeniowych. Jego zdaniem NFC (Near Field Communications) nie oferuje nic ciekawego ani klientom, ani także sprzedawcom.

Czytaj także: Visa wchodzi w Square

Sonda
Płatności NFC przyjmą się wśród sprzedawców?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Nigdy nie spotkałem ani jednego sprzedawcy w Stanach Zjednoczonych, który stwierdziłby, że chce obsługiwać to NFC - powiedział Rabois. Jak dodatkowo stwierdził, nawet udostępniony niedawno Google Wallet ma raczej pomagać wyszukiwarkowemu gigantowi w śledzeniu zachowań użytkowników, a nie niewielkim sprzedawcom.

Jak łatwo się domyślić, jako znacznie lepsze rozwiązanie Rabois wskazał swój produkt. Jak przyznał, trudno jest jego niewielkiej firmie konkurować z prawdziwymi gigantami, jednak zapewnił, że oferuje usługi tańsze i łatwiejsze w implementacji. Jako przykład wskazał sprzętowe rozszerzenie Square dla iPhone'a, umożliwiające w połączeniu z mobilną aplikacją bezpieczne dokonywanie płatności.

Jak informowaliśmy niedawno, Square choć rozwija się szybko, wciąż ma bardzo daleko do liderów rynku. Podczas gdy PayPal obsługuje transakcje na ponad 315 milionów dolarów każdego dnia, w przypadku Square'a są to zaledwie 4 miliony.

Czytaj także: Świetne wyniki usługi PayPal


Źródło: Gigaom
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy