Sprzedaż iPada prawdopodobnie dużo słabsza od oczekiwań

19-04-2011, 21:17

Tablety od Apple nie cieszą się tak dużą popularnością, jak początkowo zakładano.

Apple podczas tworzenia aktu oskarżenia przeciwko Samsungowi, któremu zarzuca "skopiowanie iPada", ujawniło kilka bardzo interesujących informacji.

>>Czytaj także: Paul Allen krytycznie o Jobsie i Gatesie

Sonda
Posiadasz tablet od Apple?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Witryna Asymco przytacza między innymi stwierdzenia, że "do marca 2011 sprzedano ponad 108 milionów iPhone'ów na całym świecie" oraz "do marca 2011 Apple sprzedało 19 milionów iPadów". Po krótkich obliczeniach autor witryny doszedł do wniosku, że w tym kwartale firma z Cupertino sprzedała co najmniej 18,1 mln iPhone'ów oraz co najmniej 4,2 mln iPadów.

O ile liczba sprzedanych telefonów od Apple praktycznie pokrywa się z przewidywaniami analityków, sprzedaż iPada jest już niemal dwukrotnie niższa od oczekiwań. Warto zwrócić uwagę, że nie są to na razie precyzyjne dane i do czasu opublikowania oficjalnych informacji wieszczenie końca sukcesów iPada byłoby przedwczesne.

Z drugiej strony pojawiają się informacje o olbrzymim zainteresowaniu tabletami od Apple, które jest tak duże, że fabryki nie nadążają z jego produkcją. Oficjalnego raportu od giganta z Cupertino można się spodziewać jeszcze w tym tygodniu, jednak wynik na poziomie 5-6 milionów sprzedanych iPadów w tym kwartale byłby bardzo słaby.

>>Czytaj także: Bez NFC nie zagrasz w Angry Birds Magic


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy