Sposoby na usuwanie zbędnego owłosienia

22-05-2020, 16:44

Piękna, gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Od tego w wielu przypadkach zależy ich samopoczucie oraz samoocena. Bywa to także niezbędne do zachowania odpowiedniej higieny ciała i aby to osiągnąć, zmuszone są do pozbycia się włosów, które pokrywają niemal całą powierzchnię ludzkiego ciała. Poniżej znajdziesz skuteczne sposoby pozbycia się zbędnego owłosienia.

depilacja

Czym jest depilacja i jakie są jej rodzaje

Depilacja to jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych. Polega na oddziaływaniu na ciało w taki sposób, aby pozbyć się zbędnego owłosienia w określonych partiach skóry. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje depilacji:

  • depilację permanentną,

  • depilację czasową.

Sposób działania metod depilacji należących do różnych rodzajów jest diametralnie różny. Także same cele wykonywania zabiegu znacznie od siebie odbiegają.

Depilacja czasowa

Depilacja czasowa to dużo popularniejszy rodzaj depilacji od permanentnej. Duży wpływ ma na to fakt, że należącego do niego zabiegi są możliwe do wykonania w domu. Wadą jednak jest to, że usunięte włoski z czasem odrastają.

Depilację czasową dzieli się na:

  • chemiczną,

  • mechaniczną.

Do depilacji czasowej chemicznej wykorzystywane są kremy depilujące. Ich działanie polega na rozpuszczaniu keratyny włosa. Wystarczy zaaplikować krem na wybraną część ciała i odczekać kilka minut. Następnie zebrać krem wraz z pozostałościami włosków. Ta metoda jest bezbolesna, ale przy tym krótkotrwała.

Do metod depilacji czasowej mechanicznej należą:

  • maszynki do golenia – przycinają włoski, jest to sposób tani, jednak wymaga częstego powtarzania,

  • depilatory – wyrywają włoski wraz z cebulkami, co opóźnia ich odrost, lecz przy tym jest to zabieg bolesny i czasochłonny,

  • depilacja woskiem – nieco trudniejszy zabieg, więc warto wybrać się do specjalisty, aby został wykonany poprawnie; jest nieco bolesny, acz dzięki niemu włoski pojawią się dopiero po 4-6 tygodniach,

  • depilacja pastą cukrowa – można ją wykonać nawet samodzielnie z cukru, wody i soku z cytryny, jednak nie jest tak skuteczna, jak wosk.

Depilacja permanentna

Dzięki depilacji permanentnej można pozbyć się zbędnego owłosienia na zawsze. Włosy najczęściej nigdy nie odrastają. A nawet jeśli, to są osłabione, pojedyncze i bardzo jasne. Zabiegi tego typu wykonywane są w specjalistycznych salonach kosmetycznych. Zaliczają się do nich:

Depilacja laserowa

Pulsacyjne wiązki światła działają na melaninę w cebulkach włosowych. Przez to te zostają zniszczony. Zabieg najlepiej działa w przypadku ciemnych włosów u osób o jasnej karnacji. Depilację laserową przeprowadza się w kilku sesjach (przeważnie 5-7). Powtarza się ją co 1-2 miesiące.

Fotodepilacja

Skóra naświetlana jest lampą xenonową. Ze względu na to, że emitowane światło wpływa nie tylko na melaninę, ale także krew czy skórę, stosowane, zastosowany zabieg musi być mniej intensywny od depilacji laserowej. Jednak przy tym oddziałuje także na jasne włoski. Zabieg wykonywany jest w seriach (ok. 5-8 sesji).

Elektroepilacja

Do tego zabiegu wykorzystywany jest prąd, za pomocą którego uszkadzana jest macierz włosów. Jednak wykorzystywana do tego sonda uszkadza każdy włos pojedynczo, co skutkuje pracochłonnością i długością zabiegu. Elektroepilacja dzieli się na:

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag depilacja

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.