Kartony zwrotne i z automatycznym dnem idealne dla e-commerce

22-05-2020, 21:55

W branży e-commerce bardzo ważną rolę z punktu widzenia zadowolenia klienta i reklamy odgrywają opakowania. Sklepy internetowe coraz częściej do wysyłki towarów używają kartonów z automatycznym dnem i zwrotnych. Dzięki temu oszczędzają czas potrzebny na pakowanie oraz umożliwiają łatwy zwrot zakupionych rzeczy.

kartony

Kartony z dnem automatycznym stosuje się przede wszystkim z uwagi na oszczędność czasu. Takie pudełko składa się bardzo szybko, więc osoby zajmujące się pakowaniem towarów do wysyłki mogą w tym samym czasie zapakować dużo więcej niż przy użyciu tradycyjnych kartonów wielowarstwowych. Ma to znaczenie zwłaszcza w dużych sklepach, w których codziennie pakuje i nadaje się kilkaset paczek. Pudełka z automatycznym dnem są bardzo praktyczne i funkcjonalne.

W branży e-commerce wykorzystuje się także coraz częściej kartony wielowarstwowe zwrotne. Dzięki nim w razie konieczności zwrotu lub wymiany towaru nie ma potrzeby przygotowywania kolejnego pudełka. Klient odsyła zakup w tym samym pudełku. To nie tylko wygodne, ale także korzystne dla środowiska.

Kartony z automatycznym dnem

Pudełka z automatycznym dnem są bardzo praktyczne i funkcjonalne. Ich montaż jest bardzo szybki – zajmuje dosłownie kilka sekund – wystarczy nacisnąć boki i pudełko gotowe. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo czasu podczas pakowania przesyłek. Niektóre modele są wyposażone w ułatwiający zamykanie pasek samoprzylepny. To także wygoda dla kupującego – do otwierania przesyłki nie musi używać ostrych narzędzi, wystarczy, że zerwie naklejony ochronny pasek. Takie pudełka przydadzą się przede wszystkim w dużych sklepach internetowych, ale również wszędzie tam, gdzie liczy się czas. Kartony z dnem automatycznym są bardziej wytrzymałe niż standardowe pudełka, gdyż są wykonane z wielowarstwowej tektury falistej (3 lub 5-warstwowej). Są też odporne na odkształcenia. Tego typu kartony z tektury 5-warstowej świetnie nadają się do wysyłki delikatnych przedmiotów, sprzętu elektronicznego czy książek. Ich dno jest wzmocnione dodatkową warstwą tektury. Na zewnątrz są pokryte papierem. Materiał do ich produkcji pochodzi w aż 70% z recyklingu, dodatkowo pudełka z dnem automatycznym można poddać recyklingowi. Są to zatem opakowania bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego.

Kartony wielowarstwowe z automatycznym dnem w różnych formatach można zamówić na stronie: https://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony-z-automatycznym-dnem_C111018.html.

Kartony zwrotne

Kartony wielowarstwowe zwrotne to opakowania, w które powinien być wyposażony każdy sklep internetowy. Gdy kupujący zechce zwrócić lub wymienić towar, nie musi kupować czy szukać pudełka, gdyż może wykorzystać to, w którym zamówienie zostało wysłane. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i bardzo ekologiczne – pudełko jest wykorzystane ponownie, dzięki czemu ogranicza się ilość odpadów.

Kartony zwrotne są wyposażone w podwójny pasek samoprzylepny. Jeden służy do zamknięcia pudełka, a drugi do ponownego zamknięcia w razie zwrotu czy wymiany towaru. Tego rodzaju pudełka są też najczęściej kartonami z automatycznym dnem. Są bezpieczne, gdyż mają wzmocnione podwójną warstwą kartonu boki idealnie chroniące zawartość przesyłki, a także wzmocnione dno. Taki karton wytrzymuje obciążenie do 20 kg. Tego typu opakowania są ekologiczne – wykonane w 70% z materiałów pochodzących z recyklingu i mogą być ponownie recyklingowane.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag kartony
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.