Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W sobotę, 10 maja, odbyło się piąte, nieformalne spotkanie branży IT na Górnym Śląsku - Spodek 2.0. Dziennik Internautów jako patron medialny był obecny na imprezie.

Okazję do zaprezentowania swoich projektów mieli Piotr Baranowski z serwisu PasjaGSM, Paweł Gruszecki i Radosław Kandzia z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Tomasz Wieliczko z XannDesign.

Piotr Baranowski - PasjaGSM.pl - Spodek 2.0
fot. - Piotr Baranowski - PasjaGSM.pl - Spodek 2.0
Piotr Baranowski z PasjiGSM opowiadał o swoim nowym produkcie - Ginger, czyli aplikacji Java dla telefonów komórkowych umożliwiającej dostęp do rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Dowiedzieliśmy się m.in., jak można zarabiać na darmowym produkcie i jak, wykorzystując jego potencjał,  dotrzeć nawet do instytucji państwowych. Piotr omówił także działania promocyjne oparte na barterze.

Tematem drugiej prezentacji, którą wygłosił Paweł Gruszecki (i wspomógł Radosław Kandzia), były Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP).

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości - Spodek 2.0
fot. - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości - Spodek 2.0
AIP to fundacja, której celem jest wspieranie młodego biznesu. Oferuje ona początkującym przedsiębiorcom znaczne ułatwienia w prowadzeniu biznesu biorąc na siebie większość odpowiedzialności prawnej, formalności i finansów. Młodzi biznesmeni mają dzięki temu swobodę i czas na działanie. Przedsiębiorstwa o najlepszych wynikach wspiera finansowo fundusz AIP Seed Capital.

Zakładając "firmę" w inkubatorach, przedsiębiorca nie musi rejestrować działalności gospodarczej, płacić ZUSu, prowadzić księgowości, wynajmować biura oraz wielu innych czynności charakterystycznych dla prowadzenia działalności. Przedsiębiorca nie ponosi też dodatkowych kosztów związanych np. z poradami prawnymi. AIP stara się dostarczać wszystko, czego może potrzebować początkujący przedsiębiorca.

Jedynym kosztem dla prowadzącego działalność w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości jest opłata rejestracyjna w wysokości 50 zł oraz miesięcznie 200 zł (do końca maja 2008), co i tak jest znacznie niższą kwotą, niż suma stałych kosztów, które ponosi się podczas prowadzenia działalności na własną rękę.

Pierwszeństwo korzystania z owoców procesu inkubacji mają studenci. Limit wieku beneficjenta to 30 lat. Warto dodać, że dzięki inkubatorom wystartowały m.in. Goldenline.pl, Photoblog.pl, sklep internetowy Highclass.pl oraz firma hostingowa Vbiz.pl.

Tomasz Wieliczko - XannDesign - Spodek 2.0
fot. - Tomasz Wieliczko - XannDesign - Spodek 2.0
Tematem ostatniej prezentacji na Spodku 2.0 były nowe trendy w pozycjonowaniu - "Long Tail", którą przeprowadził Tomasz Wieliczko.

Podczas tej części spotkania można było dowiedzieć się czym jest "Long Tail", jak możemy ustalić słowa kluczowe potrzebne do pozycjonowania, jak wygląda zoptymalizowana strona pod wyszukiwarki, czy też jakie narzędzia są pomocne przy pozycjonowaniu.

Po oficjalnej części spotkania zarówno prelegenci jak i słuchacze udali się na rozmowy kuluarowe do jednego z katowickich klubów.

Prezentacje dostępne są na stronie Spodek20.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *