Sony Xperia S wykorzysta SmartTagi

21-03-2012, 08:56

Wraz z modelem Xperia S dostępne będą małe zawieszki, które mają ułatwić życie codzienne, wykorzystując technologię NFC.

Technologia NFC to standard komunikacji, który pozwala na wymianę danych w bliskim zasięgu - do 4 centymetrów. Komunikacja odbywa się na falach radiowych, przy wykorzystaniu powstającego pola elektromagnetycznego, które umożliwia przesyłanie danych cyfrowych.

Wraz z wprowadzeniem tej technologii do smartfonów pojawia się wiele rozwiązań. W Polsce jednym z najszybciej rozwijających się zastosowań NFC są płatności zbliżeniowe. Już niedługo, mając smartfon z NFC, będzie można przy jego pomocy płacić. Obecnie trwają testy, a płatność za pomocą smartfonu będzie możliwa za pośrednictwem operatorów sieci komórkowych.

SmartTagi dla Xperia S
fot. Sony - SmartTagi dla Xperia S
Możliwości wykorzystania technologii NFC w smartfonie jest wiele, ale już teraz, korzystając z NFC w smartfonie, można w sekundę przesłać do drugiego urządzenia dane, takie jak: zdjęcia, filmy, kontakty czy zawartość kalendarza. Ma wystarczyć jedno dotknięcie, bez konieczności parowania urządzeń, jak w przypadku technologii Bluetooth. Będzie to możliwe m.in. w smartfonie Xperia S.

Czytaj też: Wyciekła specyfikacja HTC One X

Dzięki pełnej wersji NFC, Xperia S może wymieniać dane ze SmartTagami, które nie są zasilane energią elektryczną. SmartTag to mała zawieszka, trochę większa od monety, która pozwala na zapisanie na niej predefiniowanych ustawień dla smartfonu. W ten sposób wiele codziennych czynności wykonywanych przy jego obsłudze można ominąć za pomocą jednego dotknięcia. Jak przedstawia się to w praktyce?

Rano, wsiadając do samochodu, należy zbliżyć Xperia S do SmartTagu w aucie, aby aktywować w telefonie program samochodowy - GPS, Bluetooth, nawigację Google. W pracy, przykładając smartfon do SmartTagu na biurku, uruchamiamy Wi-Fi, głośny dzwonek i aplikację kalendarz.

Do telefonu dołączone są cztery predefiniowane SmartTagi.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930