Sony świadomie korzystało z nieaktualizowanego oprogramowania

06-05-2011, 09:12

Producent konsol prawdopodobnie przez wiele miesięcy nie aktualizował oprogramowania na części serwerów, do których się włamano.

Podczas gdy haktywistyczna grupa Anonymous po raz kolejny zapewniła, że to nie ona stoi za włamaniami, Sony powoli przyznaje, że niektóre działania administratorów PSN mogły znacznie ułatwić włamanie.

>>Czytaj także: FBI ostrzega: Podrobione wideo z bin Ladenem to wirus

Sonda
Sony źle zabezpieczyło swoje serwery?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Obecne straty japońskiego producenta szacuje się już nawet na 2 mld dolarów, które Sony prawdopodobnie będzie musiało w większości pokryć z własnej kieszeni. Okazuje się, że korporacja przez wiele miesięcy świadomie nie aktualizowała oprogramowania w części serwerów.

Jak zauważa ekspert zajmujący się bezpieczeństwem internetowym, Gene Spafford, Sony używało starej wersji oprogramowania Apache, które było "niezaktualizowane i nie miało wgranego firewalla". Dodatkowo Spafford podkreśla, że o luce informowano już kilka miesięcy temu na forum, które jest monitorowane przez pracowników Sony.

Pytanie tylko, czemu firma nie zdecydowała się na zainstalowanie aktualizacji? Producent na razie milczy w tej sprawie, jednak jak na ironię mogło chodzić na przykład o to, by nie wyłączać usług na czas instalacji oprogramowania - użytkownicy nie lubią takich przerw.

>>Czytaj także: Twórca Wikileaks: Facebook najlepszym narzędziem do śledzenia w historii


Źródło: The Consumerist
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031