Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Sony straciło w ubiegłym roku 5,74 mld dolarów

10-05-2012, 19:02

Rekordowa strata w ubiegłym roku fiskalnym to temat przewodni najnowszego raportu finansowego, jaki opublikowała firma Sony. Koncern zapowiada jednak cięcie strat i powrót do generowania zysków.

robot sprzątający

reklama


W ubiegłym roku fiskalnym, kończącym się 31 marca, Sony straciło aż 457 miliardów jenów (5,7 miliarda dolarów) - przyznała firma w raporcie finansowym. Najgorzej wyglądał dla japońskiego producenta ostatni kwartał.

Czytaj także: Sony: Zamierzamy się zmienić

Od stycznia do końca marca Sony straciło łącznie 255 miliardów jenów (3,2 miliarda dolarów). Był to dla koncernu piąty z rzędu kwartał zakończony pod kreską. Jedną z niewielu optymistycznych wiadomości jest jednak fakt, że analitycy przewidywali jeszcze większe straty azjatyckiej spółki.

Sony wśród niezależnych od siebie problemów wymienia "niekorzystny" kurs jena, ale także trzęsienie ziemi w Japonii oraz powodzie w Tajlandii. Szczególnie te ostatnie klęski żywiołowe wpłynęły na spadek skonsolidowanej sprzedaży rok do roku. Co naturalne, firma zapewnia jednak, że w przyszłości zdoła wyjść ze swoich finansowych problemów.

W raporcie czytamy, że Sony planuje powrót do zyskowności jeszcze w tym roku fiskalnym, co biorąc pod uwagę obecne wyniki, jest bardzo optymistyczną prognozą. Na początku kwietnia japońska firma informowała, że "zamierza się zmienić", a w ramach restrukturyzacji pracę w Sony straci około 10 tysięcy osób (6% wszystkich pracowników).

Czytaj także: Sony przejmie EMI Music Publishing


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Sony



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E