Sony podtrzymuje prognozy sprzedaży PS3

15-12-2011, 13:42

Konsolę ma kupić w ciągu roku nawet 15 milionów użytkowników - poinformowało Sony w swoim komunikacie cytowanym przez agencję Reuters.

Pomimo kryzysu ogarniającego Europę, japoński producent elektroniki podtrzymał prognozy sprzedaży swojej najpopularniejszej konsoli na kluczowych dla siebie rynkach. Do tej pory komunikaty przekazywane przez korporację nie były zbyt optymistyczne.

Czytaj także: Microsoft stawia na telewizję w Xbox 360

Szef Sony Computer Entertainment powiedział w czwartek, że obecnie sprzedaż konsol PS3 jest nieco lepsza niż zakładały prognozy. Na razie nie chciał ujawniać szczegółów dotyczących przenośnego urządzenia PlayStation Vita, które zadebiutuje w Japonii już w tym tygodniu.

Według agencji Reuters, o ile w Azji urządzenie powinno się sprzedawać bardzo dobrze, sytuacja na rynkach w Europie i Stanach Zjednoczonych już tego nie gwarantuje. Przenośne urządzenie Sony będzie musiało się zmierzyć przede wszystkim z Nintendo 3DS, ale także z gadżetami Apple'a oraz urządzeniami bazującymi na Androidzie, które chętnie wykorzystywane są do celów rozrywkowych.

Początek kolejnego roku to z kolei również premiera nowych wersji Xboksa, które mogą istotnie zagrozić pozycji Sony na rynku konsol. Droższa wersja urządzenia ma być wyposażona w dysk twardy, 2 GB pamięci operacyjnej DDR3, a także GPU produkcji AMD i sześciordzeniowy procesor.

Czytaj także: Xbox powiększa swoje udziały w rynku konsol


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy