Social City ma zrobić furorę na NK

06-01-2011, 18:05

Własna farma, opieka nad pupilem czy równie popularne gry karciane mają odejść w odstawkę, bo na NK będzie się zabijać czas w Social City, budując utopijne miasto. Czy padnie kolejny rekord?

NK kusi kolejnymi grami. Większość uruchomiło już milion użytkowników, a regularne i codzienne logowania się do gier to dodatkowe punkty lub inne profity. Największą popularnością cieszą się gry społecznościowe, dlatego pojawia się kolejna, która otrzymała nagrodę Game Developer's Choice Online w kategorii "Najlepsza gra społecznościowa 2010".

>> Czytaj też: Gra online zachęci do stosowania zabezpieczeń?

Sonda
Grasz w gry na NK?
  • tak
  • nie
  • raz próbowałem/łam
  • nie korzystam z tego serwisu
wyniki  komentarze

Social City pozwala użytkownikowi na wcielenie się w burmistrza, którego celem jest przeobrażenie niewielkiego miasteczka w tętniącą życiem metropolię. W tym celu gracz musi zachowywać równowagę między rozwojem populacji, innowacjami i przemysłem. Podobnie jak w innych grach, znajomi z nk.pl grający w Social City stają się swoimi sąsiadami i mogą ze sobą współpracować przy budowaniu własnych miejscowości.

Social City na NK.pl
fot. - Social City na NK.pl
W połowie ubiegłego roku uruchomiono gry społecznościowe na nk.pl, wtedy też zakładano, że z tego typu rozrywki będzie korzystać 1-2 mln użytkowników. Okazało się inaczej. W tamtym czasie gry zainstalowało ponad 3,5 mln użytkowników.

>> Czytaj też: Zostań wirtualnym politykiem na Interii

Na początku sierpnia 2010 roku informowaliśmy także o sukcesie Happy Harvest, które jest odzwierciedleniem FarmVille na Facebooku. Wówczas grę uruchamiano ponad 1,5 mln razy dziennie, dziś jest to liczba poniżej miliona. Aktualnie najwięcej – prawie 3 mln – użytkowników uruchomiło Pet Party (gra polega na opiekowaniu się swoim „pupilem”).

Gry na NK można znaleźć pod adresem: nk.pl/#aplikacje


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy