Smartfony coraz popularniejsze wśród internautów

14-03-2012, 11:46

Coraz częściej używamy smartfonów nie tylko do wysyłania SMS-ów i robienia zdjęć, ale też do przeglądania internetu. Co ciekawe, z internetu w smartfonach pełniej korzystają kobiety - wynika z badania PBI.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z jakich funkcji korzystamy w smartfonach?
fot. PBI - Z jakich funkcji korzystamy w smartfonach?
Smartfony stają się coraz popularniejsze wśród polskich internautów - wynika z badań przeprowadzonych przez Polskie Badania Internetu na panelu badawczym Ariadna firmy GG Network SA w ramach projektu GG Opinion Detector. W lutym 2011 jedynie 20 proc. internautów deklarowała posiadanie na własność takiego urządzenia. Obecnie smartfony ma już 40 proc. respondentów. Oznacza to, że w ciągu roku liczba użytkowników smartfonów podwoiła się.

Respondenci najczęściej wykorzystują smartfony do wysłania SMS-ów (93 proc.) oraz robienia zdjęć (89 proc.). Co ciekawe, w tym roku respondenci równie często deklarowali wykorzystywanie smartfonów do przeglądania internetu, jak do dzwonienia do innych osób (85 proc.). Z innych funkcji, takich jak słuchanie muzyki, wysyłanie MMS-ów i e-maili czy nawiązywanie połączeń wideo, w tym roku korzystało znacznie mniej respondentów niż w roku ubiegłym.

Czytaj też: Nokia wycofuje się z mobilnych płatności

Co robimy, przeglądając internet w smartfonie?
fot. PBI - Co robimy, przeglądając internet w smartfonie?
Jeśli weźmiemy pod uwagę płeć respondentów, możemy zaobserwować, że smartfony nie są wykorzystywane w identyczny sposób. Kobiety najczęściej wysyłają SMS-y i dzwonią (97 proc.), co znaczy, że używają smartfonów tak, jak tradycyjnych telefonów. Nieco rzadziej smartfony wykorzystywane są do robienia zdjęć (84 proc.) oraz jako urządzenia do przeglądania internetu (83 proc.). Dla mężczyzn zaś smartfon przede wszystkim służy do robienia zdjęć (92 proc.), a w drugiej kolejności do wysyłania SMS-ów (89 proc.). Trzecie najpopularniejsze wykorzystanie smartfonów wśród mężczyzn to przeglądanie internetu (87 proc.), dopiero w dalszej kolejności mężczyźni wykorzystują smartfony jak tradycyjny telefon - do dzwonienia (77 proc.).

Respondenci korzystający na swoich smartfonach z internetu wskazali, jakich informacji poszukują najczęściej. W stosunku do roku ubiegłego znacznie wzrosła popularność map i serwisów lokalizacyjnych - obecnie 63 proc. respondentów zadeklarowało korzystanie z nich, w zeszłym roku było to zaś jedynie 40 proc. respondentów. Respondenci rzadziej niż w 2011 roku deklarowali sprawdzanie wiadomości z kraju i ze świata, pogody, korzystanie z serwisów społecznościowych oraz randkowych. Możliwe więc, że internet w smartfonach częściej zaczął być wykorzystywany w sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do innego rodzaju informacji (sprawdzenie dojazdu, lokalizacji miejsca, do którego chcemy się dostać).Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.