SkyDrive - kolejna aplikacja Microsoftu także dla iPhone'a (wideo)

14-12-2011, 12:23

Aplikacja mobilna SkyDrive ma ułatwiać zarządzanie danymi przechowywanymi w chmurze Microsoftu. Aplikacja pojawiła się także w wersji dla iOS, ale znamienne jest to, że nie ma wersji dla Androida.

Najnowsza mobilna aplikacja SkyDrive dla Windows Phone jest dostępna w wersji dla każdego regionu, gdzie oferowany jest system mobilny Microsoftu. Aplikacja dla iPhone'a jest dostępna w 32 językach.

Dzięki aplikacji można m.in. przeglądać wszystkie foldery i pliki każdego typu. Dowolny plik i folder można udostępnić innym użytkownikom poprzez przesłanie im linka do zdjęcia, dokumentu lub albumu. Wcześniej użytkownik decyduje, czy plik udostępniany jest tylko do podglądu, czy też do podglądu i edycji. Z poziomu aplikacji mobilnej można również zarządzać  folderami i plikami, tzn. można tworzyć foldery oraz usuwać pliki i foldery.

SkyDrive dla iPhone'a ma podobne funkcje, ale aplikację dostosowano do charakteru systemu smartfona firmy Apple. Filmy pod tekstem prezentują obydwie wersje aplikacji.

Czytaj: Chmurowy MS Office 365 odnosi sukcesy

Znów rzuca się w oczy to, że Microsoft przygotował wersję aplikacji dla konkurencyjnej platformy mobilnej. SkyDrive nie ma być dla Microsoftu internetowym rozszerzeniem Windowsa - ma być chmurą dla różnych użytkowników.

Do tej pory Microsoft na każdym kroku podkreślał, że nie wierzy w filozofię "oprogramowanie jako usługa (internetowa)". Gigant wyznawał i promował zasadę "oprogramowanie plus usługa". Ta filozofia się zmieniła, nawet jeśli Microsoft otwarcie się do tego nie przyzna.

W ubiegłym tygodniu Microsoft zaprezentował aplikację Xbox Live dla urządzeń iOS. Dało się wówczas zauważyć, że system mobilny Apple to dla Microsoftu "prawdziwy konkurent", którego platformę trzeba brać pod uwagę. Inaczej jest z Androidem. Microsoft najwyraźniej traktuje go jak rynkowego intruza, którego nie warto wspierać tworzeniem aplikacji.

Poniżej filmy prezentujące SkyDrive dla Windows Phone i iPhone'a.  

Czytaj: iCloud złapało zadyszkę


Źródło: Windows Team Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy