Skuteczne przekazanie pełnomocnictwa

03-08-2020, 11:07

Wydaje nam się niestety czasami, że różne postanowienia prawne polegają tylko na naszej deklaracji ustnej. To oczywiście poważny błąd. Ogromne znaczenie mają nasze stanowiska i wypowiadane słowa, ale pamiętajmy o tym, że w bardzo wielu sytuacjach niezbędne będzie do ustalenia zgodnie z przepisami pełnomocnictwo u notariusza. Są oczywiście również takie sytuacje, gdy sami możemy sporządzić na kartce pewne deklaracje i one też będą miały moc prawną. Niestety nie zawsze to będzie miało zastosowanie w praktyce.

Rzetelnie działający notariusz

Najważniejsze oczywiście będzie znalezienie specjalisty, któremu możemy zaufać. Doświadczony prawnik zawsze potrafi wysłuchać wszystkiego, co mamy do powiedzenia. Poza tym do pewnego stopnia może nam pomóc nawet bezpłatnie poprzez telefon lub poprzez maila. Oczywiście w dzisiejszych czasach wielu osobom wydaje się to, że zagadnienia takie jak upoważnienie notarialne mogą być samodzielnie przeanalizowane właśnie w przestrzeni internetowej, bo mamy dostęp przecież do wielu praktycznych witryn typowo prawniczych. Do pewnego stopnia jest to prawdą, ale pamiętajmy o tym, że prawo polskie oraz unijne, które są ze sobą obecnie bardzo mocno powiązane, to będą niezwykle skomplikowane zagadnienia. Już samo szukanie informacji będzie nam zabierać bardzo dużo czasu. Dlatego o wiele lepiej jest od razu zwrócić się do firm takich jak notariusz-wola.pl, które mają pełną kompetencję we wszystkich czynnościach notarialnych. Poza tym obsługa jest niezwykle uprzejma i błyskawiczna.

Sprawy załatwiane od ręki i nie tylko

Okazuje się też, że bardzo duża ilość czynności notarialnych nie będzie wymagać wcześniejszego indywidualnego rezerwowania konkretnego terminu. Przykładem takich usług będzie np. sporządzenie odpisów, wypisów czy też wyciągów albo kopii odnośnie dokumentów ważnych dla naszej działalności gospodarczej lub spraw osobistych. Z kolei w przypadku bardziej skomplikowanych spraw, gdy jest nam niezbędne np. właśnie notarialne pełnomocnictwo, Trzeba się wcześniej umówić. Terminy jednak nie są odległe. Na takie spotkanie warto również wcześniej się, dokładnie przygotować. Jeśli chodzi o czynności dokonywane przez osobę fizyczną, to potrzebne będzie imię nazwisko, imiona rodziców dowód osobisty, stan cywilny i adres zamieszkania. Gdy chodzi o osoby prawne, to konieczny będzie odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, a także numery REGON i NIP. W przypadku kwot w grę wchodzą podatki, opłaty sądowe i wynagrodzenie notariusza. Cennik za usługi notarialne jest ustalany indywidualnie.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag usługi notarialnetag nols
To warto przeczytaćfot. Polyfot. KasperskyRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: