Sklep internetowy - jaki system ecommerce wybrać do jego prowadzenia?

12-11-2019, 07:46

Przy zakładaniu sklepu internetowego warto wziąć pod uwagę różne systemy ecommerce do jego prowadzenia. Czym warto się wtedy kierować?

sklep internetowy

Sprzedaż internetowa, czyli ecommerce jest dzisiaj bardzo popularna. W sklepach internetowych można zamówić dzisiaj niemalże wszystko – od odzieży i butów, przez kosmetyki czy książki, a skończywszy na artykułach spożywczych oraz meblach.

Założenie własnego sklepu internetowego może być zatem przyszłościową decyzją. Branża ecommerce stale oferuje szerokie możliwości rozwoju i dobre zarobki, dlatego na taką ścieżkę decyduj esie nadal wiele osób.

Dzisiaj założenie własnego sklepu on-line jest naprawdę bardzo proste. Do dyspozycji posiadamy gotowe systemy ecommerce, które umożliwiają jeszcze łatwiejsze prowadzenie sprzedaży przez internet – również mobilnie. O czym warto pamiętać przy wyborze tego typu systemów?

Dobry system ecommerce – czyli jaki?

Platforma ecommerce, oprogramowanie ecommerce czy też system ecommerce – nazwy te odnoszą się do tego samego typu programu, którego celem jest prowadzenie sklepu internetowego. Systemy tego typu bazują na systemach CMS (ang. Content Management System – system zarządzania treścią).

Sklep internetowy wyposażony w system ecommerce pozwala na łatwe zarządzanie sprzedażą, na kontrolowanie magazynu czy też zamówień od kontrahentów. Może on także wspomagać obsługę klienta i realizację działań marketingowych.

 

Aktualnie do wyboru jest szeroka gama systemów ecommerce, które podzielić można między innymi na:

  • platformy open source – darmowe, stale rozwijane platformy
  • platformy SaaS (Software as a Service) – oferowane głównie jako abonament, pozwalają na dostęp do szerokiej gamy narzędzi ze wsparciem technicznym, obecnie są coraz bardziej popularne
  • platformy dedykowane – tworzone są na indywidualne zamówienie, zgodnie z oczekiwaniami klienta

 

Wśród powyższych rozwiązań dla branży ecommerce warto skoncentrować się głównie na platformach typu SaaS, które przeznaczone są dla większości sklepów, które nie potrzebują indywidualnych rozwiązań.

Jak wybrać najlepszy system ecommerce dla swojego sklepu on-line?

Wśród systemów SaaS przedsiębiorcy posiadają do wyboru rożnego rodzaju oprogramowanie, które różnią się pomiędzy sobą swoją architekturą, dostępnymi funkcjami oraz sposobem obsługi. Warto zatem przyjrzeć się bliżej różnym ofertom, by wybrać taką, która okaże się najbardziej korzystna!

Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim swój cel biznesowy oraz specyfikę działalności w konkretnej branży. Sklep będzie posiadał inne wymagania w zależności od tego, co będziemy w nim sprzedawali. Warto zatem porównać funkcje oferujące przez różne systemy ecommerce i ocenić, czy będą one w stanie zapewnić optymalne wsparcie przy prowadzeniu działalności.

Gdy przedsiębiorca chce zdecydować się na system ecommerce w modelu SaaS czy też system dedykowany, powinien także zwrócić uwagę na wsparcie techniczne, które jest związane z obsługą platformy.

Nie bez znaczenia jest także budżet. Optymalnym wyborem dla firmy może być platforma SaaS, gdyż wtedy opłata za korzystanie z takiego systemu ecommerce odbywa się najczęściej w formie abonamentowej.

Wybierz OMNIcommerce – nowoczesny system ecommerce dla każdego sklepu internetowego!

Wśród wielu systemów ecommerce dostępnych na rynku osoby planujące założyć i posiadające już własny sklep internetowy mogą zdecydować się także na system OMNIcommerce dostarczany przez firmę ITCenter.

System ecommerce OMNIcommerce gwarantuje skuteczne wsparcie w realizacji handlu on-line zarówno w obszarze B2C, jak również B2B. Swoim użytkownikom dostarcza szeroką gamę narzędzi w kilku pakietach do wyboru, które można dostosować indywidualnie do potrzeb firmy.

Dzięki systemowi ecommerce OMNIcommerce sklep internetowy stanie się jeszcze łatwiejszy w prowadzeniu. System udostępnia swoim użytkownikom różnorodne funkcje do wyboru, a także dodatkowe moduły, które pozwalają na integrację z usługami i systemami zewnętrznymi. Dodatkowym atutem systemu OMNIcommerce jest jego bardzo szybkie wdrożenie, a także profesjonalne wsparcie w ramach utrzymania i stałego rozwoju.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag omnicommercetag ecommerce

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.