Singapur: iPad zamiast podręczników

14-01-2011, 16:49

Książki i zeszyty odchodzą do lamusa. Singapur testuje właśnie tablety amerykańskiej firmy. W razie sukcesu projekt może zostać rozszerzony na wszystkie placówki edukacyjne. Uczniowie są bardzo zadowoleni.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W tym azjatyckim państwie-mieście realizowane są pilotażowe programy edukacyjne. Ich celem jest znalezienie najbardziej optymalnych metod przekazywania wiedzy, także praktycznej. Szkoły stawiają na większą samodzielność uczniów w zdobywaniu wiedzy, także poza nią. Nauczyciel ma być tylko jednym z kilku źródeł wiedzy.

>> Czytaj także: Podwojenie liczby mobilnych internautów w roku 2011?

W ramach jednego z projektów cztery szkoły zakupiły tablety firmy Apple i rozdały je zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Jedną z nich, jak podaje agencja Reuters, jest Nanyang Girls High School – wydała ona około 290 tysięcy złotych na zakup 150 iPadów. 140 z nich otrzymały uczennice, reszta przeznaczona jest dla ciała pedagogicznego.

Tablety posiadają połączenie z internetem, w związku z czym wszelkie materiały oraz zadania są do pobrania z internetu, odpowiednie adresy dostarczają oczywiście nauczyciele. Uczniowie wykorzystują iPady także do wykonywania notatek. Urządzenia wyposażone są jednak w stosowne zabezpieczenia, tak by uczennice nie wchodziły na nieodpowiednie strony internetowe, a także by się nie uzależniły od tabletów.

>> Czytaj także: Internet zabije podręczniki szkolne?

Uczestniczące w projekcie szkoły podkreślają, że uczniowie nie mają żadnych problemów w korzystaniu z tabletów. Przyznają, że trochę wolniej pracują nauczyciele. Zapewniono także, że w przypadku gdyby na rynku pojawiły się inne urządzenia lepiej nadające się do celów edukacyjnych, szkoły szybko będą mogły się na nie przestawić.

Wykorzystanie nowych technologii w edukacji nie jest już niczym nadzwyczajnym. Studenci robiący notatki na laptopach czy też nagrywający wykłady nie są rzadkością. W niektórych krajach w laptopy wyposaża się uczniów szkół podstawowych. Same szkoły także stają się bardziej otwarte na nowinki informatyczne – multimedialne projektory czy komputery to coraz częstsze ich wyposażenie. Także w Polsce.


Źródło: reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag uczniowietag szkołytag Singapurtag iPadtag Apple
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.