Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Siatka na balkon, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo swojego kota

09-05-2022, 17:16

Koty uwielbiają przesiadywać na balkonie. Przechadzają się po balustradzie, a nawet przechodzą na zewnętrzną stronę balkonu. Wbrew pozorom koty nie zawsze spadają na cztery łapy, a na pewno nie mają przysłowiowych dziewięciu żyć. Lepiej nie ryzykować i w celu zabezpieczenia swojego pupila, wykorzystać siatki ochronne. Upadek z wysokości nie zawsze będzie miał pozytywny finał. Siatki balkonowe sprawią, że nie dojdzie do złamania kręgosłupa, kończyn, a nawet tragicznej śmierci naszego kochanego zwierzaka. Siatka ochronna zapewni naszemu pupilowi maksymalny poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie nie oszpeci naszego balkonu. Jej montaż to najważniejsza czynność, którą trzeba wykonać, zanim wypuścimy pupila na balkon.

Siatka na balkon i jej zalety

Kiedy decydujemy się na opiekę nad kotem musimy zapewnić mu najlepsze warunki życia i rozwoju. Ważna jest dieta, odpowiednie legowisko i zabawki. Nie mniej istotne jest również bezpieczeństwo naszego pupila. Siatka na balkon zabezpieczy go przed niespodziewanym upadkiem lub nieudanymi akrobacjami. Siatki zabezpieczające warto zakładać nawet wtedy, kiedy mieszkamy na niższych piętrach. Taka osłona sprawi, że nasz pupil nie ucieknie, kiedy najdzie go nieodparta pokusa poznawania świata. Siatka na balkon daje nam gwarancję, że nawet przelatujący ptak, czy motyl, nie będzie zagrożeniem i pokusą skoku w nieznane.

Siatka zabezpieczająca, a estetyka balkonu

kot

Prawidłowo dobrana siatka balkonowa będzie w zasadzie niewidoczna. Dobrze dopasowana pod względem gęstości oczek i prawidłowo zamontowana nie powinna zaburzać wyglądu naszego balkonu. Dodatkowo, oprócz tego, że ochroni zwierzęta domowe, może posłużyć także jako wsparcie dla balkonowych roślin pnących. Tu jednak warto pamiętać, aby wybierać gatunki roślin bezpieczne dla kotów i pozostałych zwierząt domowych.

Siatka na nasz balkon, czyli montaż siatki balkonowej krok po kroku 

Zamówienie i założenie siatki na balkon przebiega szybko i sprawnie. W pierwszej kolejności wypełniamy formularz zgłoszeniowy. Warto wcześniej wykonać zdjęcia, które zobrazują nasz balkon, a tym samym pokażą, jakie mamy potrzeby. Musimy podać także precyzyjne wymiary naszego balkonu lub miejsca, w którym chcemy zamontować siatkę. Tylko poprawie wymierzona siatka balkonowa pozwoli dobrze zabezpieczyć balkon. W dalszej kolejności zostanie przygotowana dla nas wycena wraz z propozycją konkretnej technologii montażu. Następny etap to ustalenie terminu, aby zamontować wybrane siatki zabezpieczające. Kiedy uda się ustalić dogodny termin, zostanie zamontowana siatka zabezpieczająca.

Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag siatka na balkontag koty
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031