Ściernice listkowe - gdzie je stosować?

24-01-2020, 11:28

Nazywane również tarczami listkowymi są bardzo praktycznym narzędziem, gdyż zastępują dwa produkty jednocześnie. Jest to odpowiednio tarcza do szlifowania oraz krążek z płótna ściernego. Dzięki temu  połączeniu otrzymujemy jeden produkt o szerszym zastosowaniu. Do czego możemy go wykorzystać?

ściernice lamelkowe

Narzędzia, które można użyć do wielu zadań są doceniane przez wszystkich. Przede wszystkim mamy jeden sprzęt, który umożliwi nam realizację wielu zadań. Dzięki temu nie musimy dźwigać wielu pojedynczych elementów z nadzieją, że któryś się może przydać. Takie są między innymi ściernice listkowe, które można wykorzystać na wiele sposobów. Usuniemy rdzę oraz farby, wykończymy powierzchnie lub zedrzemy oraz wygładzimy szwy spawalnicze jednocześnie. Wybierając odpowiednią tarcze możemy pracować na takich materiałach jak stal zwykła, nierdzewna i węglowa, ale także plastik, aluminium i drewno. Zacznijmy jednak od najważniejszych informacji.

Konstrukcja i parametry techniczne

Tarcza złożona jest z zachodzących na siebie listków ściernych, które są ze sobą połączone do podkładu wykonanego z plastiku lub włókna szklanego. Dzięki temu konstrukcja jest bardziej wytrzymała od krążków ściernych. Ponadto materiał ścierny z niższych warstw zastępuje ten zużyty z wyższych partii. To przekłada się na wysoką wydajność i rzadsze wymiany, a to pozwala nam zaoszczędzić pieniądze.

Każda ściernica listkowa ma określone parametry techniczne. Jest to istotne, gdyż od tego zależy czy konkretna tarcza będzie pasowała do naszego sprzętu, a przede wszystkim czy poradzi sobie z realizowanym zadaniem. Tak więc na przedmiocie powinny znaleźć się znaleźć takie oznaczenia jak typ tarczy, gradacja, maksymalna prędkość obrotowa, wymiary tarczy, rodzaj ziarna ściernego czy kształt. Więcej specjalistycznej wiedzy i praktycznych porad znaleźć można na https://www.sciernicelistkowe.pl/.

Podstawowe rodzaje ściernic listkowych

Ściernica lamelkowa, to jedno z najlepszych narzędzi ściernych do obróbki wykończeniowej i gratowania wykorzystywane w szlifierkach kątowych. Możne ich używać do obróbki aluminium, stali nierdzewnej czy np. oczyszczania powierzchni stalowych lub drewnianych.

Ściernica lamelkowa ceramiczna idealnie upora się z nierównościami szlifowanej powierzchni jak i z obróbką bardzo twardych metali np. chromu, tytanu, stali nierdzewnej czy kobaltu. Te na podłożu bawełnianym są bardziej elastyczne i redukują nagrzewanie się surowca podczas obróbki. Z kolei podłoże twardsze poliestrowe zapewnia stabilność podczas pracy z najtwardszymi materiałami.

Ściernice lamelkowe cyrkonowe są dobrym wyborem przy wykończeniach twardych powierzchni i usuwaniu nadmiaru materiału. To za sprawą nasypu cyrkonowego, który zapewnia wysoką efektywność zachowując jednocześnie długą żywotność oraz trwałość. Sprawdzą się podczas szlifowania stali szlachetnych, nierdzewnych oraz kwasoodpornych.

Ściernice lamelkowe filcowe wybierane są do prac polegających na polerowaniu powierzchni, oczyszczaniu i wygładzaniu metali kolorowych. Ponadto nadają się także do stali kwasoodpornej, nierdzewnej oraz drewna, tworzyw sztucznych i szkła. Wiele warstw filcu tworzy konstrukcje, która zapewnia elastyczność w pracy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Więcej przydatnych informacji znaleźć można na https://www.sciernicelistkowe.pl/sciernice-lamelkowe-filcowe.

Ściernice lamelkowe kordunowe, to tarcze, która mają wiele zastosowań. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzi się zarówno przy szlifowaniu drewna, stali jak i materiałów sztucznych. Za jej pomocą wyszlifujemy powierzchnie płaskie, krawędzie, spoiny, ale również elementy wypukłe. Tarcze na mocnym podkładzie zapewnią dobrą ścieralność i żywotność.

Ściernice lamelkowe włókninowe są produktem, który sprawdzi się do prac wykończeniowych. W zależności od twardości wysokiej jakości włóknina pozwoli oczyścić powierzchnie, pozbędzie się drobnych zadziorów, a także upora się ze stalowymi spawami.

Pozornie wybór może wydawać się trudny, gdyż nie są to wszystkie rodzaje ściernic, ale właściwy opis lub opinia specjalisty powinna nas naprowadzić na właściwe tory. Z kolei profesjonaliści dobiorą sprzęt bezpośrednio do wykonywanej pracy. W swoich asortymentach z pewnością posiadają przynajmniej kilka tarcz do zadań prostszych i tych wymagających, które podkreślają ich fach.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag ściernice lamelkowe
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: