Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak w szybki sposób odmienić przestrzeń mieszkalną? Najlepiej poprzez kolor! Jednak skuteczna metamorfoza wnętrza nie musi oznaczać zaawansowanego, długotrwałego remontu. Zapomnijmy o męczącej pracy. Postawmy na jeden, aczkolwiek intensywny akcent kolorystyczny, umieśćmy go w widocznym miejscu i cieszmy się nową stylizacją naszych czterech kątów!

POMYSŁ NA KOLOR

Jedną z najpopularniejszych opcji jest malowanie ścian. Radykalna zmiana kompozycji przestrzeni wiąże się z podejmowaniem odważnych decyzji. Takich, jak na przykład rezygnacja z delikatnego beżu na rzecz soczystej maliny, bądź ciemnego, cynamonowego odcienia brązu. Jeśli jesteśmy już zdecydowani na przeprowadzenie takiej „kolorystycznej operacji”, to nie róbmy jej natychmiast. Zastanówmy się, czy wybrany przez nas pigment będzie pasować do reszty elementów pomieszczenia. Bo przecież nie chcemy zmieniać aranżacji całości wnętrza, a jedynie „podkręcić” ją intrygującym detalem, prawda?

myloview

Mocny kolor na ścianie zobowiązuje nas do zachowania szczególnej ostrożności podczas stylizowania pomieszczenia. Pamiętajmy, że im mniej, tym lepiej. Niech wyrazista, pomarańczowa, zielona, niebieska, a nawet czarna plama barwna, pokryje wyłącznie jedną płaszczyznę. Resztę ścian pozostawmy nietkniętą – białą, ecru, beżową, szarą…

Wartym uwagi pomysłem jest efekt ombre. Co prawda największą sławę przeżywał w ubiegłym sezonie, ale nie zawsze musimy kierować się modą. Ściana ombre wygląda świeżo i niebanalnie. Internet aż roi się od podpowiedzi, w jaki sposób wykonać poprawne cieniowanie farbami, dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem wartościowego samouczka. Dla niecierpliwych istnieje alternatywa w postaci tapety z nadrukiem ombre. Doskonale sprawdzi się w sypialni, w której pozwoli wykreować spokojną atmosferę, idealną do relaksu. Kolorystyka morza, albo barwy zachodzącego słońca, kojąco wpłyną na nasze samopoczucie. Efekt cieniowania polecany jest również do przedpokoju i wszędzie tam, gdzie chcemy nieco złagodzić stylizację. Przenikające się pigmenty na ścianie, podkreślą indywidualny styl wnętrza.

WYSUBLIMOWANA KOLORYSTYKA – AKWARELA

Wzornicy i designerzy w ostatnich miesiącach kreują trend na akwarele. I nie do końca chodzi o to, by za pomocą farb wodnych tworzyć malowidła na ścianach sypialni, salonu, czy przedpokoju. Istotą trendu jest print inspirowany akwarelowymi dziełami sztuki. W tym przypadku kolory nałożone są na białą powierzchnię, przybierając najczęściej formę odzwierciedlającą naturę. Mile widziane są motywy kwiatowe, inspiracje impresjonistyczne i abstrakcjonistyczne. Wszystko to, co kojarzy się nam z lekkością i spokojem. Barwa w takiej formie „przemycana” jest w nietypowy sposób. Wydaje się pulsować na ścianie. Skupia na sobie uwagę, jednocześnie nie przytłaczając kompozycji całości przestrzeni. To świetna propozycja dla osób ceniących sobie nowoczesną i wysublimowaną estetykę.

 myloview

Akwarela ma istotną przewagę nad ombre, ponieważ w tym przypadku nie operujemy jedynie barwą, ale i formą kolorystycznej plamy. A może ona przybierać naprawdę ciekawe kształty. Oczywiście najpopularniejsze są motywy florystyczne. Chyba żadna inna technika nie jest w stanie uchwycić urody polnych kwiatów w tak wysublimowany sposób! Tapety z akwarelowym nadrukiem spełnią swoją typowo dekoracyjną rolę w pomieszczeniu każdego typu: w mieszkaniu, w biurze, salonie kosmetycznym, czy pracowni artystycznej.

Ściany malowane akwarelą to dobry sposób na pogodzenie nutki koloru z minimalistyczną przestrzenią. Nienachalny wzór zaskoczy Was swoim przenikliwym pięknem!

(wizualizacje wnętrz pochodzą ze strony www.myloview.pl)


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E