Ściągał i sprzedawał, grozi mu 5 lat

23-03-2007, 12:18

Na gorącym uczynku zatrzymano 48-letniego mężczyznę, który od kilku lat prowadził nieuczciwy biznes wykorzystując możliwości, jakie daje internet w dostępie do dóbr kultury.

48-letni mieszkaniec Pabianic od dwóch lat zajmował się ściąganiem z internetu filmów oraz koncertów muzycznych, a następnie ich odsprzedażą. Pobrane przez siebie pliki oferował na stronie internetowej.

Jak informuje policja, oferta mężczyzny była bardzo bogata, a zainteresowanie nią niemałe - mieszkaniec Pabianic sprzedawał setki płyt miesięcznie. Działalność ta stanowiła jego stałe źródło dochodu - poinformowali funkcjonariusze.

Osoby korzystające z jego usług otrzymywały film pocztą, ale mogły obejrzeć go jedynie w krótkim fragmencie, reszta bowiem zabezpieczona była specjalnymi kodami. Sprzedawca przesyłał kody dopiero wtedy, gdy otrzymał przekaz pieniężny na konto bankowe.

Na potrzeby nielegalnego biznesu pracowało 5 komputerów. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku - podczas nalotu policji jego komputery ściągały właśnie kolejne filmy i koncerty muzyczne. W trakcie przeszukania policja zarekwirowała ok 1500 płyt.

48-latek odpowie za naruszenie ustawy o prawach autorskich za co, według policji, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag FOTA
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy