Samsung prezentuje tablet-notatnik

28-02-2012, 11:30

Podczas odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress Samsung zaprezentował kolejny model z nowej kategorii urządzeń mobilnych - Note. Samsung GALAXY Note 10.1 wyposażony został w rysik S Pen, dzięki czemu tworzenie notatek ma być bardzo proste.

Z dużym, ponad 10-calowym ekranem, urządzenie ma zwiększyć efektywności pracy, nauki czy kreatywnego wykorzystania jego możliwości. Multi-screen pozwala na wykonywanie kilku zadań jednocześnie: można przeglądać strony internetowe, korzystać z aplikacji czy oglądać filmy, a obok spisywać uwagi bądź szkicować.

GALAXY Note 10.1
fot. Samsung - GALAXY Note 10.1
W nowym GALAXY Note 10.1 zastosowano S Note - narzędzie, dzięki któremu można łączyć standardowe notatki ze stronami, grafikami czy multimediami, tworząc spersonalizowany storyboard. Według Samsunga S Note otwiera zupełnie nowe możliwości tworzenia ciekawych treści w formie, która jest przyjazna w odbiorze. Można szybko i łatwo tworzyć przepisy, plany dnia, wizytówki, dzienniki, a nawet własny magazyn w formie cyfrowej. Dzięki funkcji Shape Match tworzone odręcznie szablony i kształty mogą zostać cyfrowo dopasowane do treści, aby storyboard był odpowiednio zorganizowany.

Na tablecie można jednocześnie oglądać streaming z wykładu i sporządzać notatki czy wprowadzać komentarze, wyszukiwać materiały źródłowe do referatu czy notować podczas czytania podręcznika w formie e-booka. Funkcja Formula Match, podobnie jak Shape Match, pomaga dostosować i - w razie potrzeby - poprawić odręcznie wprowadzany za pomocą rysika S Pen tekst.

Czytaj też: Nokia rusza ze swoją nową ofertą i strategią

GALAXY Note 10.1 współpracuje również z aplikacjami znanymi użytkownikom z komputerów klasy PC: Adobe Photoshop Touch i Adobe Ideas. Pierwsza z nich pozwala na zaawansowaną edycję obrazów, natomiast Adobe Ideas to program graficzny, dzięki któremu możemy tworzyć własne grafiki, dodawać kolory czy importować gotowe materiały. Obie aplikacje zostały zoptymalizowane do pracy za pomocą S Pen i są dostępne na wyłączność dla użytkowników GALAXY Note 10.1.

- GALAXY Note 10.1 przenosi możliwości twórcze Note na zupełnie inny poziom. Dzięki większemu, użytecznemu ekranowi i doskonałym parametrom urządzenie łączy intuicyjność ręcznego pisma z wszechstronnością cyfrowych treści, pozwalając użytkownikom odpowiadać w jeszcze bardziej kreatywny sposób na wyzwania stawiane przez rzeczywistość - w pracy, w szkole czy podczas zwykłego, domowego korzystania z urządzenia - powiedział JK Shin, President IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics.

Tablet obsługiwany jest przez system Android 4.0 (Ice Cream Sandwich), wyposażono go w dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1,4 GHz.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy