Samsung Galaxy Tab 2 opóźniony

04-04-2012, 19:46

Premiera popularnego tabletu Galaxy Tab 2 została opóźniona w związku z problemami Samsunga dotyczącymi przystosowania własnego oprogramowania do nowego Androida 4.0 - poinformował rzecznik prasowy firmy w rozmowie z IDG.

Nowy Galaxy Tab 2 miał zostać udostępniony w Wielkiej Brytanii już w ubiegłym miesiącu. Okazuje się jednak, że na popularny tablet będziemy musieli jeszcze poczekać.

Czytaj także: HTC słabo rozpoczęło rok

W rozmowie z IDG przedstawiciel Samsunga przyznał, że opóźnienie związane jest z trwającymi pracami nad implementacją TouchWiz dla Androida 4.0. Warto przypomnieć, że TouchWiz to interfejs użytkownika przygotowywany specjalnie dla urządzeń koreańskiego giganta, alternatywny np. do HTC Sense.

Pod koniec lutego Samsung ujawnił, że tablet dostępny będzie obok wersji 7-calowej również w wydaniu z 10,1-calowym ekranem. Pod maską 10,1-calowego urządzenia z Androidem 4.0 znajdziemy dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz, a także 1 GB pamięci RAM, wsparcie dla HSPA+, GPS, Bluetooth oraz 2 kamery.

Samsung Galaxy Tab 2
fot. - Samsung Galaxy Tab 2
Sprzęt ma się cechować grubością zaledwie 9,7 milimetra, a dla użytkowników dostępne będą dwa warianty urządzenia, różniące się ilością wbudowanej pamięci (od 16 do 32 GB). Niestety 10,1-calowy ekran oferuje rozdzielczość zaledwie 1280x800 pikseli. W 7-calowym tablecie wyświetlacz PLS TFT radzi sobie natomiast z rozdzielczością 1024x600 pikseli.

Czytaj także: Samsung prezentuje tablet Galaxy Tab 2 z Androidem 4.0


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy