Ruszyło darmowe SEO obserwatorium

17-05-2008, 00:12

Seotory, czyli obserwatorium pozycjonowania to nowy polski serwis umożliwiający właścicielom stron i webmasterom sprawdzenie pozycji słów kluczowych ich witryn, porównanie z konkurencją, analizę kodu, sprawdzenie danych dotyczących popularności strony oraz obliczenie obiektywnego wskaźnika SEO Score.

Zainteresowani darmowymi usługami Seotory.pl mogą założyć w serwisie konto, a następnie dodać swoje witryny do bazy monitorowanych stron na poszczególne parametry - pozycje słów kluczowych, obserwację porównawczą z konkurencją, pozycję w Alexa.ocm, czy PageRank. Serwis liczy także SEO Scora na podstawie autorskiego algorytmu. 

Serwisy dodane do bazy są co 24 godziny odwiedzane przez robota SEOTORY, zaś dane prezentowane w postaci wykresów i statystyk. SEO obserwatorium analizuje pozycje stron w takich wyszukiwarkach, jak Google, Yahoo, MSN, Netsprint oraz Onet.

Usługa ma za zadanie pomóc osobom z działów marketingu i PR, twórcom stron internetowych oraz zwykłym użytkownikom dając obszerny pogląd na pozycję ich strony w sieci WWW oraz inne czynniki.

- Znalezienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google dostarcza zwykle największy procent wejść na stronę poprzez frazy kluczowe. Niecałe 20% użytkowników przechodzi do drugiej strony. Bardzo potrzebne są narzędzia mogące wspomóc informacyjnie i analitycznie serwisy WWW, by przyczynić się do poprawienia ich pozycji w Internecie. Dlatego stworzyliśmy serwis Seotory.pl - wyjaśnia Dmitrij Żatuchin, pomysłodawca i architekt projektu.

Obserwatorium działa pod adresem Seotory.pl i zostało uruchomione przez firmę Internet Works Sp. z o.o. Obecnie udostępniane usługi są darmowe, firma zamierza jednak zarabiać poprzez oferowanie specjalistycznego oprogramowania nastawionego na analizę i optymalizację strony pod kątem pozycjonowania. Wkrótce Internet Works planuje także dostarczyć za niewielką opłatą bardziej wymagającym użytkownikom szeroką gamę funkcjonalności o rozszerzonych możliwościach.


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031