Pojawieniu się każdej nowej technologii towarzyszy zwykle fala prób ataków ze strony cyberprzestępców szukających luk w zabezpieczeniach. Twórcy czwartego międzynarodowego konkursu związanego z bezpieczeństwem przemysłowym — Capture the Flag (CTF) — nie są fanami tego typu działań i zapraszajątylko etycznych “cyberspeców” do testowania bezpieczeństwa inteligentnych urządzeń oraz systemów przemysłowych.
reklama
W przeciwieństwie do tzw. czarnych kapeluszy (ang. BlackHat), którzy próbują wykorzystać systemy i nowe technologie do nielegalnych celów, działania białych kapeluszy (ang. WhiteHat) mają na celu powstrzymanie przestępstw i ich konsekwencji. Po wykryciu luki w zabezpieczeniach białe kapelusze informują o swoim „znalezisku” bezpośrednio producentów, aby mogli niezwłocznie załatać zidentyfikowaną lukę. Coroczny konkurs CTF gromadzi najbardziej utalentowane białe kapelusze z całego świata.
Podczas konkursu uczestnicy nie mają do czynienia ze sztucznymi scenariuszami, ale próbują rozwiązywać rzeczywiste problemy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dlatego wyniki ich pracy będą miały istotny wpływ na bezpieczeństwo, a podczas konkursu wykrytych zostanie wiele nieznanych wcześniej luk w zabezpieczeniach i wektorów ataków.
Zespoły biorące udział w konkursie CTF otrzymają również możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w finale, który odbędzie się podczas konferencji Security Analyst Summit (SAS) organizowanej w przyszłym roku. Wcześniej, w dniach 23-24 listopada 2018 r., zostaną przeprowadzone rundy kwalifikacyjne online. Przed uczestnikami zostaną postawione różne rodzaje wyzwań, obejmujące pytania i zadania w dziedzinie kryptografii, inżynierii wstecznej, wykrywania luk, protokołów sieciowych oraz innych kategorii. Pojawi się również element „zabawy” w formie niespodziewanych i kreatywnych łamigłówek wymagających podejścia holistycznego.
Aby konkurs odzwierciedlał rzeczywiste realia, organizatorzy będą oceniać uczestników na podstawie rzeczywistego stopnia trudności zadań oraz niepowtarzalnego charakteru wiedzy, która jest niezbędna do ich wykonania. Dlatego też wszystkie pytania będą oceniane w czasie rzeczywistym, a przyznawana punktacja będzie zależała od liczby zespołów, którym udało się dostarczyć prawidłową odpowiedź. To oznacza, że zadania rozwiązane przez największą liczbę uczestników będą warte mniej punktów, natomiast te, które okażą się bardziej skomplikowane i poradzi sobie z nimi tylko kilku uczestników, będą warte więcej. Trzy najlepsze drużyny, które zdobędą największą liczbę punktów, będą walczyły o tytuł zwycięzcy w kwietniu 2019 r. podczas konferencji SAS. Wszystkie koszty podróży i zakwaterowania zespołów z pierwszej trójki zostaną pokryte przez organizatora.
Aby wziąć udział w konkursie Capture the Flag (CTF), należy zarejestrować się na tej stronie. Rejestracji można dokonać do 24 listopada 2018 r.
Źródło: Kaspersky Lab
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|