Rusza kolejna edycja konkursu dla białych kapeluszy

22-10-2018, 22:49

Pojawieniu się każdej nowej technologii towarzyszy zwykle fala prób ataków ze strony cyberprzestępców szukających luk w zabezpieczeniach. Twórcy czwartego międzynarodowego konkursu związanego z bezpieczeństwem przemysłowym — Capture the Flag (CTF) — nie są fanami tego typu działań i zapraszajątylko etycznych “cyberspeców” do testowania bezpieczeństwa inteligentnych urządzeń oraz systemów przemysłowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W przeciwieństwie do tzw. czarnych kapeluszy (ang. BlackHat), którzy próbują wykorzystać systemy i nowe technologie do nielegalnych celów, działania białych kapeluszy (ang. WhiteHat) mają na celu powstrzymanie przestępstw i ich konsekwencji. Po wykryciu luki w zabezpieczeniach białe kapelusze informują o swoim „znalezisku” bezpośrednio producentów, aby mogli niezwłocznie załatać zidentyfikowaną lukę. Coroczny konkurs CTF gromadzi najbardziej utalentowane białe kapelusze z całego świata.

Podczas konkursu uczestnicy nie mają do czynienia ze sztucznymi scenariuszami, ale próbują rozwiązywać rzeczywiste problemy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dlatego wyniki ich pracy będą miały istotny wpływ na bezpieczeństwo, a podczas konkursu wykrytych zostanie wiele nieznanych wcześniej luk w zabezpieczeniach i wektorów ataków.

Zespoły biorące udział w konkursie CTF otrzymają również możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w finale, który odbędzie się podczas konferencji Security Analyst Summit (SAS) organizowanej w przyszłym roku. Wcześniej, w dniach 23-24 listopada 2018 r., zostaną przeprowadzone rundy kwalifikacyjne online. Przed uczestnikami zostaną postawione różne rodzaje wyzwań, obejmujące pytania i zadania w dziedzinie kryptografii, inżynierii wstecznej, wykrywania luk, protokołów sieciowych oraz innych kategorii. Pojawi się również element „zabawy” w formie niespodziewanych i kreatywnych łamigłówek wymagających podejścia holistycznego.

Aby konkurs odzwierciedlał rzeczywiste realia, organizatorzy będą oceniać uczestników na podstawie rzeczywistego stopnia trudności zadań oraz niepowtarzalnego charakteru wiedzy, która jest niezbędna do ich wykonania. Dlatego też wszystkie pytania będą oceniane w czasie rzeczywistym, a przyznawana punktacja będzie zależała od liczby zespołów, którym udało się dostarczyć prawidłową odpowiedź. To oznacza, że zadania rozwiązane przez największą liczbę uczestników będą warte mniej punktów, natomiast te, które okażą się bardziej skomplikowane i poradzi sobie z nimi tylko kilku uczestników, będą warte więcej. Trzy najlepsze drużyny, które zdobędą największą liczbę punktów, będą walczyły o tytuł zwycięzcy w kwietniu 2019 r. podczas konferencji SAS. Wszystkie koszty podróży i zakwaterowania zespołów z pierwszej trójki zostaną pokryte przez organizatora.

Aby wziąć udział w konkursie  Capture the Flag (CTF), należy zarejestrować się na tej stronie. Rejestracji można dokonać do 24 listopada 2018 r.

Źródło: Kaspersky LabSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.