RIM stawia na Indie

13-02-2012, 14:14

Research In Motion (RIM) zamierza wyraźniej zaznaczyć swoją obecność na indyjskim rynku - poinformował lokalny "Economic Times". Firma chce w ten sposób wykorzystać potencjał ponad miliardowej populacji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kanadyjski producent smartfonów planuje podwoić swoją obecność w punktach sprzedaży na terenie Indii. Tylko w tym roku RIM chce, by jego urządzenia można było oglądać w ponad 160 tamtejszych miastach.

Czytaj także: Nowy szef RIM zapowiada zmiany

Jak informuje Economic Times obecnie urządzenia RIM są dostępne w około 4 tysiącach sklepów detalicznych na terenie Indii. Warto zauważyć, że tamtejszy rynek uznawany jest za jeden z największych, które mogą w najbliższych latach znacznie zyskać na wartości.

W 2011 roku tylko 6% urządzeń przenośnych sprzedawanych na terenie Indii oferowało wsparcie dla 3G. Biorąc pod uwagę populację kraju przekraczającą 1,2 miliarda ludzi, z których duża część nie ma dostępu do pecetów, zainteresowanie bardziej rozbudowanymi smartfonami w najbliższym czasie jest wręcz oczywiste.

W ubiegłym roku w Indiach sprzedało się ponad 15 milionów nowoczesnych telefonów komórkowych, a RIM przygląda się tamtemu rynkowi również ze względu na stosunkowo niewielką konkurencję. W ubiegłym tygodniu szef kanadyjskiego producenta smartfonów zapewniał, że jego korporacja jest "gotowa do konkurowania", a pomóc w tym ma przejście na nową wersję mobilnego systemu operacyjnego opartego o QNX.

Czytaj także: RIM może licencjonować swój system


Źródło: Economic Times


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.