RIM przygotuje smartfona z BBX OS

15-11-2011, 12:02

Urządzenie zostanie oficjalnie udostępnione użytkownikom prawdopodobnie dopiero w trzecim kwartale 2012 roku.

Serwis The Verge dotarł do zdjęcia pierwszego smartfona kanadyjskiej korporacji wyposażonego w platformę BBX, bazującą na QNX. Urządzenie prawdopodobnie będzie nosiło nazwę BlackBerry London i ma pozwolić RIM nadrobić straty do konkurentów na rynku mobilnym.

Czytaj także: Google porzuca Gmaila dla BlackBerry

Smartfon ma być wyposażony w dwurdzeniowy procesor TI OMAP taktowany zegarem 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, a także 16 GB na pliki użytkownika. Urządzenie powinno oferować również dwie kamery: 8-megapikselową do wykonywania zdjęć i 2-megapikselową wykorzystywaną podczas rozmów wideo.

Według amerykańskiego serwisu telefon jest "cieńszy niż iPhone 4", a wielkością przypomina smartfona Galaxy S II od Samsunga. Choć do sieci wyciekło już pierwsze zdjęcie nowego BlackBerry, prawdopodobnie nie działa on jeszcze pod kontrolą systemu znanego z PlayBooka, a urządzenie wyświetla wyłącznie statyczną grafikę.

RIM ma w następnym roku zaprezentować również dwa tańsze urządzenia z 3,7-calowymi ekranami, które cechować się będą bardzo niewielką grubością. Po niedawnej awarii usług sieciowych BlackBerry korporacja nie mogła pochwalić się zbyt wieloma dobrymi informacjami dla inwestorów. Na początku listopada akcje Research In Motion były najtańsze od siedmiu lat.

Czytaj także: Sprzedaż tabletu RIM rozczarowuje


Źródło: TheVerge, BGR
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy