RIM: Plotki o BlackBerry 9800 i domena Blackpad.com

29-07-2010, 12:02

We wtorek firma RIM ma pokazać nowy smartfon, który ma być według wielu źródeł kolejnym "zabójcą iPhone'a". RIM nie musi jednak niczego zabijać, aby zyskać na nowycm urządzeniu. Ponadto w tle plotek o smartfonie pojawiła sie informacja o kupnie domeny BlackPad.com.

W kwietniu br. firma RIM ujawniła, że udostępni nowy system operacyjny dla swoich urządzeń. Potem na różnych blogach zaczęły pojawiać się zdjęcia nowego urządzenia - BlackBerry 9800. Było ono porównywane do iPhone'a, co było zasługą m.in. dotykowego ekranu.

Tydzień temu pisaliśmy w DI o nowościach multimedialnych, jakie ma oferować nowy system. Był to kolejny sygnał od firmy, że jej nowe produkty mogą podążyć za trendami wytyczonymi przez Apple i Google.

>>> Czytaj: BlackBerry 6 poradzi sobie z mediami

Firma jest jednak tajemnicza, jeśli chodzi o BlackBerry 9800. Wczoraj Reuters podał, że akcje RIM wzrosły w związku ze spodziewanym ujawnieniem urządzenia, które ma nastąpić w przyszły wtorek.

Według plotek BlackBerry 9800 ma mieć ulepszoną przeglądarkę, pełną wysuwaną klawiaturę i dotykowy ekran. Co jednak najciekawsze, urządzenie ma być sprzedawane wyłącznie przez operatora AT&T, podobnie jak iPhone (źródło: Nicole Mordant, RIM stock jumps as revamped BlackBerry nears).

Dla AT&T taka sytuacja będzie korzystna. Operator będzie mógł przyciągnąć klientów większym wyborem "wyjątkowych" smartfonów. RIM może natomiast skorzystać dzięki bardziej agresywnej promocji urządzenia. Nie wiadomo, czy AT&T będzie wyłącznym, czy tylko pierwszym operatorem oferującym BlackBerry 9800.

Analitycy są zgodni co do tego, że im szybciej nowe BlackBerry trafi na półki sklepów, tym lepiej dla RIM. Niektóre źródła mówią o możliwym rozpoczęciu sprzedaży smartfona w sierpniu, inne wskazują na wrzesień.

Wydaje się jednak, że wielu komentatorów przecenia zdolność RIM do konkurowania z Apple oraz... sens tworzenia "zabójcy iPhone'a". Urządzenia BlackBerry są cenione w firmach i lubiane przez firmowych administratorów. Ich zaletą jest prostota, stabilność i współpraca z rozwiązaniami takimi, jak BlackBerry Enterprise Server. RIM nie musi kopiować obcych idei. Wystarczy, że będzie ulepszać swoje własne.

Kanadyjska firma może wejść w bardziej bezpośrednią konkurencję z Apple na innym obszarze. W sieci krążyły już plotki o tablecie od RIM, a wczoraj kilka serwisów zauważyło, że firma nabyła domenę BlackPad.com (zob. MobileCrunch, RIM Buys "BlackPad.com", Presumably As A Home For The BlackBerry Tablet).

Duże firmy kupują domeny kojarzące się z ich znakami towarowymi i nie ma w tym nic dziwnego. Słowo "Blackpad" pojawiało się jednak w plotkach dotyczących tabletu od RIM i teraz wiele osób spodziewa się, że taką właśnie nazwę będzie nosiło urządzenie.

>>> Czytaj: RIM: Już 100 milionów smartfonów BlackBerry


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930