Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nie tylko serwisy torrentowe oskarżane są o szerzenie piractwa. Od RIAA dostało się także chińskiej wyszukiwarce i rosyjskiemu serwisowi społecznościowemu.

robot sprzątający

reklama


Na początku tygodnia Dziennik Internautów informował o liście, jaki MPAA, organizacja zrzeszająca firmy z branży filmowej, wysłała do Biura Przedstawiciela ds. Handlu Stanów Zjednoczonych. Była to odpowiedź na prośbę Biura o przesłanie listy zagranicznych podmiotów, mających największy wpływ na szerzenie piractwa. Jak nie trudno się domyślić, na liście znalazły się przede wszystkim serwisy torrentowe.

>> Czytaj więcej: MPAA donosi rządowi USA na serwisy torrentowe

Inna duża organizacja - RIAA - nie zamierza pozostawać w tyle. Przemysł muzyczny także bowiem ma mocno cierpieć z powodu nielegalnej wymiany plików. Na liście dostarczonej przez tę organizację jest jednak także kilka ciekawych pozycji.

Sonda
Korzystasz z serwisów torrentowych?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

RIAA jako najważniejsze miejsce, skąd można nielegalnie pobrać muzykę wskazuje... Baidu, największą chińską wyszukiwarkę internetową. Pikanterii sprawie dodawać może fakt, że firma nią zarządzająca jest notowana w indeksie NASDAQ na nowojorskiej giełdzie. Stowarzyszenie podkreśla, że muzyka naruszająca prawo autorskie nie jest przechowywana na serwerach Baidu, jednak zdecydowana większość linków pojawiających się w wynikach wyszukiwania do tego typu materiałów prowadzi.

VKontakte, rosyjski odpowiednik Facebooka, także znalazł się na cenzurowanym. Serwis społecznościowy umożliwia bowiem, oprócz wgrywania zdjęć, także upublicznianie muzyki i filmów. MP3ninja i MP3fiesta to przykłady rosyjskich i ukraińskich sklepów z muzyką, które także mają zajmować się nielegalnym szerzeniem muzyki.

>> Czytaj także: Rasset-Thomas ponownie przegrywa, 1,5 mln USD odszkodowania

Oprócz nich na liście znalazły się pozycje dość standardowe - The Pirate Bay, Torrentz, isoHunt, BTjunkie czy Demonoid.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: RIAA