Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Recigar - przeciwwskazania

22-04-2022, 14:02

Uzależnienie od tytoniu, podobnie jak każdy inny nałóg, może być bardzo niebezpieczne - choćby dlatego, że prowadzi do szeregu groźnych chorób. Z nałogów z natury nie jest łatwo wyjść, lecz dobra wiadomość jest taka, że w przypadku uzależnienia od tytoniu, na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mają pomóc w tym zadaniu. Jednym z nich jest produkt Recigar.

Recigar - przeciwwskazania

Uzależnienie od tytoniu i jego konsekwencje

Uzależnienie od tytoniu, czyli nikotynizm, to problem, który dotyczy wręcz milionów naszych rodaków. Regularne palenie tytoniu może spowodować, że po pewnym czasie nie będziemy już w stanie powstrzymać się przed sięgnięciem po kolejnego papierosa. Co gorsza -  pomimo że nawet najwyższej jakości papierosy są produktem uzależniającym i chorobotwórczym, wielu uzależnionych z czasem przerzuca się na produkty o jeszcze niższej jakości i gorszym składzie, ponieważ ceny tytoniu regularnie i dość gwałtownie rosną. Próby rzucenia palenia na własną rękę nie przynoszą często efektów, a powodują za to powstawanie głodu nikotynowego, rozdrażnienia, stanów lękowych, a nawet depresji. Palenie tytoniu niesie jednak ze sobą szereg negatywnych konsekwencji dla zdrowia:

  • zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego (rozedma płuc, zapalenie oskrzeli, gruźlicę);
  • zwiększa ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych (m.in. raka języka, krtani, płuc, tchawicy);
  • jest niezwykle groźne dla układu krwionośnego (może doprowadzić do zawału serca, rozwoju miażdżycy, czy nadciśnienia);
  • powoduje szereg innych chorób (wrzody żołądka, impotencja, upośledzenie wzroku).

Na szczęście uzależnieni coraz chętniej walczą o swoje zdrowie. Produktem, po jaki chętnie sięgają, jest między innymi Recigar - ma to z pewnością związek, z tym że cena Recigaru w tabletkach jest stosunkowo przystępna. 

Czym jest Recigar?

Recigar to produkt leczniczy, który zmniejsza głód nikotynowy i towarzyszące mu objawy, pomagając całkowicie rzucić palenie. Substancją czynną leku jest cytyzyna, która pobudza układ nerwowy w sposób niemal identyczny do nikotyny,  łącząc się z receptorami nikotynowymi. W jednym opakowaniu znajduje się sto tabletek - powinno to w zupełności wystarczyć na pełną kurację. Ta zaś trwa 25 dni - w zależności od dnia kuracji dawka maksymalna wynosi od 6 do 2 tabletek dziennie

Recigar - przeciwwskazania

Pomimo że pozytywne działanie produktu Recigar w leczeniu uzależnienia od tytoniu zostało już udowodnione, istnieje kilka przesłanek, by odradzić kurację za pomocą akurat tych konkretnych tabletek. W przypadku niektórych osób stosowanie Recigaru może bowiem przynieść mocno ograniczone skutki,  a nawet pogorszyć ich stan zdrowia. Mowa tu przede wszystkim o:

  • uczuleniu na cytyzynę,
  • dławicy piersiowej,
  • w przypadku niedawno przebytego zawału serca lub udaru mózgu,
  • w przypadku występowania poważnych zaburzeń rytmu serca,
  • ciąży oraz karmieniu piersią.

Ostrożnie produkt dawkować powinny także osoby przyjmujące hormonalne leki antykoncepcyjne. Nie ma bowiem pewności co do ich interakcji z tabletkami Recigar. Może się okazać, że substancje czynne produktu Recigar osłabiają działanie antykoncepcyjne tychże środków.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag uzależnieniatag recigartag nolstag Amin12tag ALH