Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

RapidShare próbuje pozbyć się piratów

24-02-2012, 21:35

Znana witryna RapidShare, która umożliwia internautom dzielenie się plikami w sieci, jest w znacznej większości niedostępna dla użytkowników nieposiadających opłaconego konta - informuje TorrentFreak.

Internauci alarmowali o problemach już od początku tego tygodnia - informuje TorrentFreak. Użytkownicy, którzy nie wykupili konta premium w witrynie, skarżyli się na bardzo wolną prędkość pobierania plików.

Czytaj także: MegaUpload: Kolejne zarzuty

- RapidShare musiało się zmierzyć z większym ruchem pochodzącym od użytkowników nieposiadających opłaconych kont i niestety również z dużą liczbą nadużyć, co sugeruje, że wielu internautów zdecydowało się przenieść na RapidShare jako swoje nowe miejsce do prowadzenia nielegalnej aktywności - poinformowała firma w oświadczeniu.

Warto przypomnieć, że w styczniu FBI zamknęło serwis MegaUpload, czyli jedną z najpopularniejszych witryn w sieci umożliwiającą pobieranie plików. Choć jej administratorzy oskarżani są o wyrządzenie szkód sięgających miliarda dolarów, sąd zgodził się niedawno na uwolnienie jej twórcy za kaucją.

Niemiecka korporacja przyznaje, że ograniczenie prędkości pobierania zwykłym użytkownikom było "bolesnym, ale efektywnym krokiem". Jesteśmy przekonani, że to uczyni RapidShare bardzo niepopularnym wśród piratów, co pozwoli pozbyć się ruchu związanego z nadużyciami - zapewniają przedstawiciele usługi.

Jak poinformował w piątek serwis TorrentFreak, dla wielu internautów nieposiadających wykupionych kont premium, pobieranie danych z RapidShare zostało całkowicie zablokowane. Po przejściu na strony większości plików wyświetlany jest jedynie komunikat o niedostępności materiałów "404 Not Found".

Czytaj także: Zamknięcie MegaUpload bez związku z piractwem?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *