Przyszłość druku przestrzennego

08-11-2018, 21:39

Druk 3D zagościł już na stałe w przemyśle i laboratoriach. Obecnie możliwości współczesnych urządzeń drukujących rozszerzają się, a wraz z rosnącą potrzebą personalizacji i mniejszej masowości produkcji w poligrafii na znaczeniu zyskują cyfrowe systemy produkcyjne.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Technologia druku przestrzennego zyskuje na znaczeniu i jest coraz częściej wykorzystywana przez firmy MŚP. Wyniki badania „Future of Print” zrealizowanego wśród kadry zarządzającej przedsiębiorstwami z tego sektora w Europie pokazują, że 44% zainwestowało w rozwiązania z tego obszaru, a 30% planuje zrobić to w ciągu najbliższych dwóch lat. 70% chce wykorzystać tą technologię do zmiany procesów produkcyjnych, 56% planuje dzięki niej obniżyć koszty związane z przechowywaniem i transportem. Natomiast 80% chce ją włączyć do procesu rozwoju produktów.

Medycyna i edukacja

Druk przestrzenny odgrywa również ogromną rolę w rozwoju medycyny oraz edukacji. Potwierdzają to wyniki wspomnianych badań. 66% przedstawicieli europejskich uczelni wyższych uważa, że w związku z coraz częstszym zastosowaniem technologii druku 3D w przemyśle i rozwoju produktu dostęp do niej ma ogromne znaczenie dla studentów kierunków z zakresu nauk ścisłych, technologii inżynierii i matematyki – STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Badania pokazują, że znaczenie tych rozwiązań jest dostrzegane przez profesjonalistów związanych z ochroną zdrowia. 46% przyznało, że bez inwestycji w technologię 3D nie będą w stanie w pełni spełnić oczekiwań pacjentów w ciągu najbliższych 5 lat. Możliwości oferowane przez druk 3D wpływają na lepszą diagnostykę i skuteczność leczenia. Nie bez znaczenia jest rola, którą odgrywa w tworzeniu protez i ortez. Ta technologia pozwala na znaczne przyśpieszenie procesu produkcji, obniżenie kosztów i idealnie dopasowane do potrzeb konkretnej osoby. Dzięki możliwości precyzyjnego odtworzenia organów, chirurdzy mają szansę przećwiczyć różne scenariusze, które mogą wydarzyć się podczas operacji. Innym ważnym zastosowaniem technologii 3D jest produkcja leków.

O badaniu

Badanie „Future of Print” zrealizowano na próbie 2 370 przedstawicieli kadry zarządzającej firmami z sektora MŚP, 787 zarządzających jednostkami ochrony zdrowia oraz 787 odpowiedzialnych za zarządzanie uczelniami wyższymi.

Źródło: RicohSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.