Przymiarki do Playstation Phone

22-11-2007, 15:20

Popularna konsola i telefon komórkowy w jednym? Niewykluczone. Szef Sony Ericsson określa stworzenie tego typu produktu jako "całkiem realne" w najbliższej przyszłości.

"Zarówno Playstation jak i Sony Ericsson są udanymi projektami. W tej sytuacji zbliżenie, w którym dwa zespoły pracowałyby wspólnie nad kolejnym urządzeniem, jest jak najbardziej możliwe" - uważa Jim Ryan, szef europejskiego oddziału Sony Ericsson.

Według Ryana, niepowodzenie podobnego produktu - Nokii N-Gage - świadczyło o ówczesnej niedojrzałości rynku dla tego typu rozwiązań. Bardzo szybki rozwój mobilnej telefonii oraz gier wideo koncern sprawił jednak, iż w obecnych czasach stworzenie produktu łączonego oba segmenty rynku ma szansę na spory sukces.

Konsola z funkcją komórki nie powstanie jednak z dnia dzień. Jim Ryan przytoczył tu długą drogę łączenia telefonu z opcją aparatu fotograficznego, kiedy to w końcu udało się stworzyć urządzenie będące pod względem możliwości technicznych ciekawą alternatywą wobec oddzielnych odpowiedników.

Przy tworzeniu Playstation Phone głównymi problemami, z którymi producent będzie musiał sobie poradzić, mogą się okazać zbyt mały wyświetlacz, a także klawisze umieszczone zbyt blisko siebie.

Analitycy pozostają ostrożni w ocenie szans na sukces tego przedsięwzięcia. Przypominają o niezbyt pozytywnych doświadczeniach Nokii i dodają, że połączenie telefonu komórkowego z konsolą do gier stwarza o wiele większe wyzwanie, aniżeli dodanie do aparatu funkcji fotografowania (co według wielu, nadal nie zakończone zostało pełnym sukcesem).

Następny artykuł » zamknij

Udostępniono Gadu-Gadu 7.7

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930