Przetestuj OpenOffice.org 3

08-05-2008, 11:56

Ukazała się wersja beta darmowego pakietu biurowego OpenOffice.org 3.0, który może posłużyć jako zamiennik dla MS Office. W nowej wersji m. in. znacznie ułatwiono życie użytkownikom Maków i dodano możliwość otwierania plików stworzonych w najnowszych pakietach Microsoftu.

Trzecia odsłona OpenOffice.org to dość dużo nowości zauważalnych dla użytkownika. Przede wszystkim pakiet natywne działa na komputerach Apple, dzięki czemu nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania i jest lepiej zintegrowany z systemem oraz innymi aplikacjami.

Zgodnie z wcześniejszymi planami Sun program korzysta z interfejsu Aqua. To długo oczekiwana zmiana, która była w planach od kilku lat. W ubiegłym roku Sun udzielił pomocy projektowi OpenOffice.org, aby to osiągnąć.

Zmianą zauważalną dla wszystkich użytkowników będzie "Start Centre" czyli ekran startowy umożliwiający otworzenie pliku i dowolnego programu wchodzącego w skład pakietu.

Arkusz kalkulacyjny został wyposażony w funkcję Solver, która pozwala na wybranie optymalnej wartości komórki w oparciu o wartości innych komórek. Ponadto aplikacja Calc może obsługiwać do 1024 kolumn. Dodano też możliwość pracy grupowej.

Sonda
Według Ciebie OpenOffice.org to program
  • z powodzeniem zastępujący MS Office
  • lepszy od MS Office
  • znacznie gorszy od MS Office
wyniki  komentarze

Procesor tekstu został wzbogacony o nowe funkcje tworzenia notatek i możliwość wyświetlania wielu stron w trakcie edycji. W programie Draw znacznie ułatwiono kadrowanie, dzięki czemu jest ono bardziej intuicyjne. Wprowadzono również usprawnienia przy tworzeniu wykresów.

OpenOffice.org 3.0 będzie wspierał standard ODF 1.2 i będzie w stanie otwierać pliki utworzone w najnowszych wersjach programu MS Office (chodzi o pliki .docx, .xlsx, .pptx itd.). Poprawiono też możliwości eksportowania do formatu PDF. Miłym dodatkiem do wszystkiego będą odświeżone ikony.

OpenOffice.org 3.0 beta dostępny do pobrania na stronach projektu w wersji anglojęzycznej. Dostępne są wydania dla systemów Windows, GNU/Linux, Mac OS X oraz OpenSolaris. Publiczna wersja beta OpenOffice.org 3.0 służy tylko do celów testowych i nie powinna być używana do regularnej pracy, szczególnie w firmach.


Źródło: OpenOffice.org
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031