Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przelew międzynarodowy z ograniczeniem kosztów i pełną swobodą w zarządzaniu finansami

19-02-2024, 11:38

Emigracja do innego kraju to częste przedsięwzięcie wśród Polaków stawiających na rozwój. Wielu z nich po założeniu firmy czy zatrudnieniu się w innym kraju żyje na dwa domy: jeden z nich jest za granicą, a drugi w Polsce. Jeśli jesteś jedną z tych osób, najpewniej musisz regulować płatności zagraniczne. Jak to robić, aby nie wydawać zbyt dużo? Jak oszczędzać, robiąc przelew międzynarodowy?

Przelew międzynarodowy z ograniczeniem kosztów i pełną swobodą w zarządzaniu finansami

Przelew międzynarodowy a przelew krajowy – czym się różnią? 

Przelew międzynarodowy polega na tym, że przekazuje się pieniądze z konta użytkownika zarejestrowanego w jednym kraju na konto odbiorcy zarejestrowane za granicą. Za jego pomocą możesz przekazać np. pieniądze swojej rodzinie w Polsce, pracując w Wielkiej Brytanii. Przelew krajowy jest z kolei transakcją, w której udział biorą konta zarejestrowane w jednym kraju. 

Czym różnią się oba transfery? Najważniejsze w tym aspekcie są: 

  • koszty – przekazy za granicę są droższe niż krajowe,
  • czas realizacji – transfer środków do innego kraju może trwać do kilku dni roboczych,
  • ilość procedur – przelew międzynarodowy wiąże się z większą liczbą formalności,
  • kwestie walutowe – w przypadku transferu w złotówkach wiesz od razu, ile zapłacisz – przelewy zagraniczne bez rezerwacji kursu tego nie zapewniają.

Wszystko to sprawia, że wiele osób niechętnie realizuje przekazy środków z kraju do kraju. Zdarzają się jednak sytuacje, w których jest to konieczne. Wówczas koszty i procedury dla wielu są poważnym zmartwieniem.

Ile kosztuje przelew międzynarodowy? 

Koszt przelewu międzynarodowego zależy od wielu czynników. Na pewno duże znaczenie w tym kontekście ma rodzaj instytucji, w której realizuje się transfer, a także kwota transakcji oraz ogólne warunki realizacji przekazu.

Co do zasady można przyjąć, że koszty takiej usługi wynoszą od kilku do kilkudziesięciu procent wartości przelewu. O ile przy niewielkich sumach nie będzie to mocno zauważalne, to już przy regularnym przelewaniu większych kwot straty będą odczuwalne.

Czy można oszczędzić podczas realizowania przelewów międzynarodowych? 

Możesz oszczędzać, realizując przelewy międzynarodowe. Aby to zrobić, przede wszystkim musisz pamiętać, że istnieje alternatywa dla usług banków. Jest nią platforma EasySend – ekspresowe przelewy zagraniczne, bezpieczne rozwiązania. Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, przelejesz środki do operatora (przelewem tradycyjnym lub online), wypełnisz dane dotyczące przelewu i zatwierdzisz transakcję. Odbiorca otrzyma pieniądze w ciągu 10 minut, a Ty nie poniesiesz wysokich kosztów. Ponadto możesz cieszyć się możliwością zrealizowania pierwszego przekazu za darmo!

Co ważne, platforma opiera się na nowoczesnych technologiach, ale działa na rynku już od 17 lat. Obsłużyła ponad milion klientów i cieszy się nienaganną opinią. Dzięki temu masz pewność, że zapewni Ci bezpieczeństwo danych i ochronę środków.


Przelew międzynarodowy to sposób na udzielenie rodzinie wsparcia finansowego, uregulowanie zobowiązań, a także możliwość sprawnego zarządzania pieniędzmi dokładnie tak, jak się chce. Możesz realizować transfery bez zbędnych kosztów i formalności, korzystając z usług platform oferujących tego rodzaju przekazy. Pamiętaj jednak, by wybierać sprawdzone firmy, takie jak np. EasySend – ekspresowe przelewy zagraniczne, bezpieczne rozwiązania.

 

Foto: Pexels, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *