Przegląd wydarzeń ze świata biznesu (11-16 lipca 2015)

16-07-2015, 13:21

Przedstawiamy garść wiadomości z ostatniego tygodnia ze świata biznesu. Dzisiaj przeczytacie m.in. o nowym telefonie Samsunga, zmianie na Google Maps, a także sporo o Uberze.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zapraszamy na pierwszy przegląd wydarzeń z ostatniego tygodnia.

10 lipca 2015

Firma home.pl została przejęta przez niemiecką firmę 1&1. Wartość transakcji to 640 milionów złotych. W ciągu zaledwie miesiąca wycena polskiej firmy wzrosła o 140 milionów złotych. Home.pl ma 1,2 mln zarejestrowanych domen, 350 tys. klientów oraz 150 tys. witryn.

Amerykański urząd antymonopolowy wszczął postępowanie w sprawie traktowania przez Apple'a innych firm oferujących streaming muzyki. Chodzi o aplikacje, które dostępne są w App Store - amerykańska firma pobiera 30-procentową prowizję od zakupów za ich pośrednictwem, zmuszając konkurentów albo do zaakceptowania niższego zarobku, albo podwyższenia ceny.

12 lipca 2015

Zmarł Satoru Iwata, dyrektor japońskiej firmy Nintendo. Powodem śmierci była choroba dróg żółciowych. Miał 55 lat. Iwata już w zeszłym roku nie był najlepszego zdrowia, musiał opuścić targi E3. Krótko po nich przeszedł operację. Nie przyniosła ona jednak trwałej poprawy.

14 lipca 2015

Google zmieniła na swoich mapach nazwę spornej mielizny na Morzu Południowochińskim - obecnie nazywa się ona Mielizna Scarborough, wcześniej uznawana była za część Wysp Zhongsha. Powodem zmiany były liczne skargi Filipińczyków. Obecna nazwa funkcjonowała w społeczności międzynarodowej.

15 lipca 2015

Samsung zaprezentował telefon Galaxy A8 o grubości 5,9 mm, co stanowi zaledwie 85 proc. grubości flagowego Galaxy S6 Edge. Mimo takiego rozmiaru smartfon ma 16-megapikselowy aparat fotograficzny oraz baterię o pojemności 3050 mAh. Początkowo będzie on sprzedawany jedynie w Chinach i Singapurze. Galaxy A8 nie jest jednak najcieńszym smartfonem - ten tytuł należy do Vivo X5 Max, ma on zaledwie 4,75 mm grubości.

Uber zawarł ugodę z rodziną 6-letniej Sofii Liu, która zmarła w wyniku potrącenia jej przez samochód w San Francisco w sylwestra 2013 roku. Firma nie chciała wziąć odpowiedzialności za wypadek, twierdząc, że kierowca w tym czasie nie miał pasażera. Rodzina argumentowała jednak, że w momencie wypadku był on zalogowany do aplikacji Ubera, więc czekał na potencjalnego pasażera.

Liczba abonentów Netfliksa wzrosła w ciągu roku o 3,3 mln osób. Spodziewano się wzrostu o 2,5 mln. Głównym powodem jest wejście serwisu na nowe rynki, do końca przyszłego roku Netflix ma być dostępny w 200 krajach i terytoriach, w tym w Chinach. Akcje firmy zyskały 9,4 proc.

Brazylijski urząd antymonopolowy zapowiedział wsparcie prawne dla firmy Uber, jeśli w tym największym kraju Ameryki Południowej pojawią się pozwy przeciwko amerykańskiemu przedsiębiorstwu. Podkreślono, że działalność firmy ma generalnie pozytywny charakter dla konsumentów.

16 lipca 2015

Uber zapłacił 7,3 mln dolarów kary na rzecz Komisji Usług Publicznych Kalifornii, regulującej działalność firmy na terenie stanu, za niewypełnienie obowiązków w zakresie dostarczenia dokumentacji. Firma zapowiedziała apelację. Jeśli decyzja się uprawomocni w ciągu 30 dni, Uber będzie musiał zaprzestać działalności.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.