Przedsiębiorca jak księgowy

29-10-2018, 10:10

Otworzenie i utrzymanie własnego biznesu jest wyzwaniem. Trzeba znać się na wszystkim, nie tylko na branży w której się działa, ale również na prawie pracy lub zasadach rachunkowości. Te ostatnie w szczególności budzą u przedsiębiorców emocje. Ciągle zmieniające się przepisy nie ułatwiają prowadzenia firmy, dlatego ich właściciele korzystają często z usług biur rachunkowych. Jednak czy naprawdę jest to konieczne?

mat partnera

Programy online

Jeszcze do niedawna przedsiębiorca stawał przed wyborem: zatrudnić księgową lub wynająć biuro rachunkowe do prowadzenia rozliczeń z urzędami. Kilka lat temu pojawiła się trzecia alternatywa - programy księgowe online. Umożliwiają one samodzielne prowadzenie księgowości swojej firmy, korzystając ze wsparcia ekspertów w dziedzinie finansów. Programy te działają automatycznie. Wiele księgowań powtarza się cyklicznie, np. księgowanie faktur kosztowych za paliwo do firmowego auta lub zakupy towarów od stałych dostawców. Dzięki odpowiednim ustawieniom księgowanie wielu operacji finansowych wymaga jedynie kilku kliknięć myszką i wpisania danych z faktury, a system sam odpowiednio zaksięguje zarówno wydatki, jak również wpływy.

Programy online do prowadzenia księgowości pozwalają nie tylko na tworzenie pełnych lub uproszczonych ksiąg rachunkowych. Wraz z tym programem przedsiębiorca otrzymuje możliwość kompleksowego zarządzania swoim przedsiębiorstwem. Dzięki modułowi Faktura wystawi faktury sprzedażowe, które automatycznie zostaną wprowadzone do ksiąg oraz odpowiednich rejestrów. Moduł Kadry i Płace lub same Płace pozwoli na rozliczanie pracowników firmy, a moduł Magazyn umożliwi przejrzyste prowadzenie gospodarki magazynowej. Dodatkowo, z poziomu programu można wysłać wszystkie niezbędne deklaracje do ZUS, US lub Ministerstwa Finansów.

Zaleta, którą przedsiębiorcy cenią najbardziej, jest dostęp do potrzebnych danych przez 24h na dobę i 7 dni w tygodniu, czyli cały czas. jedynym warunkiem jest dostęp do internetu. Stan finansowy, magazynowy i personalny formy można więc kontrolować zawsze wtedy, kiedy jest to potrzebne, bez oczekiwania na wygenerowanie i przesłanie raportów przez biuro rachunkowe.

Dla kogo?

Z programów online korzystać mogą wszyscy przedsiębiorcy, zarówno ci, którzy prowadzą rozliczenia na podstawie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów, jak również ci, którzy zobowiązani są tworzyć pełne księgi rachunkowe. Dostęp do programu kosztuje zwykle kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a więc zdecydowanie mniej niż wynagrodzenie księgowej lub biura rachunkowego.

Nie trzeba być specjalistą, aby samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy, wystarczy wykupić dostęp do prostego w obsłudze programu online.


Następny artykuł » zamknij

Speed dating w rekrutacji
Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.