Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W każdej standardowej łazience, poza toaletą i umywalką znajduje się również kabina prysznicowa lub wanna. Urządzając to pomieszczenie, często zastanawiamy się nad wyborem jednej lub drugiej opcji. Kiedy wybrać wannę, a kiedy natrysk? Sprawdź, czytając poniższy tekst!

Prysznic czy wanna? Co wybrać?

Kiedy postawić na prysznic?

Za wyborem kabiny prysznicowej przemawiają przede wszystkim niewielkie wymiary łazienek. Pomieszczenie o małej powierzchni najłatwiej zagospodarować kabiną prysznicową, zwłaszcza typu walk-in, którą można zaaranżować na wiele sposobów. Wanna jest zdecydowanie bardziej wymagająca, przede wszystkim ze względu na spore gabaryty.

Poza małymi, prywatnymi łazienkami, kabiny prysznicowe stosuje się często również w mieszkaniach na wynajem długo- i krótkoterminowy, pensjonatach, hostelach czy hotelach. Zajmują niewiele miejsca, a przy tym można je zaprojektować niemal dowolnie.

W jakiej łazience sprawdzi się wanna?

Wanny świetnie nadają się do większych łazienek. Ze względu na komfort kąpieli, w prywatnych mieszkaniach większość z nas decyduje się na wannę zamiast kabiny prysznicowej, jeśli tylko jest taka możliwość.

Oczywiście wygodna wanna powinna mieć wymiary, które pozwolą na swobodne ułożenie się w niej w pozycji półleżącej osobie dorosłej. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, ponieważ większość łazienek w budownictwie wielorodzinnym nie dość, że jest stosunkowo niewielka, to jeszcze musi pomieścić często meble łazienkowe, a także pralkę czy nawet pralkę i suszarkę bębnową. Mimo ograniczeń gabarytowych i tak często wolimy wybrać wannę, nawet mniejszą, niż kabinę natryskową – świadczy o tym popularność małych wanien dostępnych w sprzedaży.

Wanna – jakie rozwiązanie do małej łazienki?

Jeśli dysponujemy niewielką łazienką, jednak koniecznie chcemy wyposażyć ją w wannę, warto rozpatrzyć różne opcje. Kiedy komfortowa, długa wanna po prostu nie zmieści się w pomieszczeniu, najczęściej rezygnujemy z długości, wybierając krótsze urządzenie. Tymczasem warto niekiedy rozważyć również inne warianty, np.:

  • wannę narożną – jej boki są krótsze, jednak ze względu na przekątne usytuowanie wnętrza, taka wanna często zapewnia bardzo wysoki komfort kąpieli,
  • wannę o nieregularnym kształcie, np. węższą przy jednym z krótszych boków, a szerszą przy przeciwległym. Taka wanna pozwoli korzystnie „poukładać” sprzęty w łazience,
  • wannę wolnostojącą – choć takie urządzenia sprawdzają się najlepiej w dużych łazienkach, to niekiedy, np. przy bardzo nieregularnym kształcie łazienki, mogą pozwolić na efektowne, a zarazem praktyczne zaaranżowanie także niewielkiego wnętrza.

W małej łazience warto również skorzystać z pomysłowych rozwiązań, np. takich jak kabino-wanny, które łączą w sobie zarówno funkcję wanny, jak i natrysku.

 

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *