Powstanie Skype dla Xboksa 360

10-08-2011, 15:56

Szefowie usługi zdradzili wiele interesujących informacji dotyczących przyszłości programu.

Na początku miesiąca mówiło się o tym, że Microsoft może stworzyć specjalną wersję Skype'a również dla telefonów z systemem Windows Phone. Menedżer produktowy firmy, Neil Stevens, potwierdził te doniesienia.

>>Czytaj także: Skype będzie używał VP8 do rozmów wideo

Sonda
Google zbyt często eksperymentuje z nowymi usługami?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W rozmowie z Forbesem zdradził także, że w przyszłości możemy się spodziewać specjalnej wersji programu przeznaczonej dla konsoli Xbox 360, jak również lepszej integracji z nowym Windows 8. Aplikacja dla Windows Phone, jeśli będzie zrobiona poprawnie, pokaże ludziom, jak wygodny jest Skype, jeśli nie ma ograniczeń związanych z producentami czy sprzedawcami - powiedział Stevens.

Menedżer projektu powiedział również, że nie chce, by komunikator był w przyszłości traktowany jako aplikacja. Jego zdaniem "ludzie nie chcą włączać aplikacji, gdy muszą wykonać rozmowę". Stwierdził również nieco enigmatycznie, że "to ciężki ruch, jeśli chodzi o telefony, jednak firma musi go wykonać". 

Prawdopodobnie Stevens chce, by w przyszłości technologia programu używana do wykonywania rozmów była lepiej zintegrowana z samym systemem. Dzięki temu mogłyby ją wykorzystywać również inne programy. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu na pomysł wbudowania komunikatora w przeglądarkę wpadło również Google, rozwiązanie będzie więc miało godną konkurencję.

>>Czytaj także: Rozmowy telefoniczne z Gmaila również dla Polaków (wideo)


Źródło: Forbes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy