Pościel bawełniana - najlepszy wybór na chłodne i mroźne noce

22-11-2021, 07:18

Pościel bawełniana bez wątpienia jest pościelą którą wybiera już 4 na 5 Polaków. A z tych 4 osób 90% wybiera pościel, która posiada skład 100% bawełna. Skąd zatem wzięła się taka popularność? Nie od dziś wiadomo, że pościel bawełniana, nie należy do najtańszych, a jednak wybiera ją coraz więcej osób. Cały sekret kryje się w tkanie. Bawełna to naturalny surowiec, który najbardziej współgra z ludzkim ciałem. Zatem warto zauważyć że większość ubrań które, wybieram również są , uszyte z bawełny. Bawełna jest naturalną tkaniom która, pozwala naszemu ciału oddychać , jest miękka oraz przyjemna dla człowieka.

Pościel bawełnina najlepszy wybór na chłodne i mroźne noce

Pościel bawełniana nie tylko w upalne dni ale również w chłodne jesienno-zimowe wieczory

Warto zaznaczyć, że bawełna sprawdza się świetne podczas upałów, kiedy to pozwala na oddychanie naszemu ciału, jak również swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki temu organizm nie jest tak skłonny do pocenia się. Następują unormowane procesy życiowe, dlatego wstajemy wyspani i odprężeni. Natomiast co dzieję się zimą? Tu jest kolejna niespodzianka, pościel bawełniana również dobrze sprawdzi się w zimne noce oraz wieczory. Dzieje się tak ponieważ bawełna posiada właściwości termoizolacyjne. W bardzo mroźne noce warto rozważyć założenie grubej kołdry, która dodatkowo zapewni nam ciepło.

Jeśli pościel bawełniana, to tylko i wyłącznie 100% naturalna bawełna

Niestety na rynku istnieje wiele pościeli, które posiadają liczne sztuczne dodatki. Niby pościel nazywa się bawełniana, a jednak posiada domieszki innych substancji. Tu króluje poliester, czyli tworzywo sztuczne. Przez taki zabieg możemy zostać w bardzo prosty sposób zmyleni, ponieważ na pierwszy rzut oka jest napisane pościel bawełniana, a po sprawdzeniu składu okazuje się np.: 50% bawełny oraz 50% poliestru. Taki komplet pościeli nie będzie dobry gatunkowo, nie posłuży nam ani w zimę ani w lato. Warto zatem dokładnie sprawdzać jaki jest faktyczny skład danego produktu.

Jedynym wyjątkiem, który możemy przy pościeli, w której mamy poniżej 100% bawełny, to dodatek naturalnego bambusa. Najczęściej są to proporcje 50% bawełna, 50% bambus. Wtedy możemy śmiało powiedzieć, że taka pościel też będzie dobrej jakości.

Bawełna bawełnie nierówna

Skoro już wiemy, że należy zwracać uwagę na skład pościeli bawełnianej, tak by zawsze było te 100% lub połączenie z bambusem, to czy możemy być pewni, że zawsze wybierzemy dobrą gatunkowo pościel? Otóż nie. Tak jak w podtytule bawełna bawełnie nierówna. Istnieje wiele rodzajów bawełny, splotów, jak również gramatur. Co za tym idzie, na rynku jest około 200 typów bawełny. Jak zatem znaleźć odpowiednią i dobrą pościel bawełnianą? Jest tylko kilka odmian, które posiadają najlepsze cechy bawełny i przed wszystkim zapewnią komfort i wygodę snu. Szukać należy tylko sprawdzonych i renomowanych sklepów, gdzie pościel bawełniana będzie z wysokojakościowego gatunku bawełny.

Ekologia a pościel bawełniana

Warto dodać jeszcze jeden bardzo ważny i pozytywny aspekt pościeli bawełnianej. Jest ona bardzo ekologiczna, ponieważ:

- służy zdecydowanie dłużej niż pościel z sztucznych materiałów, dzięki czemu nie generujemy tak często odpadów,

- jako, że bawełna jest naturalnym składnikiem, to w porównaniu np. do poliestru dużo szybciej się rozkłada.

- przy produkcji nie generuje się toksycznych oraz szkodliwych substancji.

Jak widać wybierając pościel bawełnianą nie tylko robimy sobie dobrze, ale również nasze planecie.

Odpowiednie certyfikaty pościeli

Warto sprawdzić czy pościel posiada takie certyfikaty, jak OTEX-100, czy w przypadku pościeli dla dzieci: Opinię Instytutu Matki i Dziecka. Warto sprawdzić czy dany produkt może nam zaszkodzić, tym bardziej jeśli kupujemy go dla naszego malucha. Takie certyfikat powinien zawsze znajdować się na odwrocie opakowania pościeli lub w opisie produktu - jeśli szukamy online.

Pościel bawełnina najlepszy wybór na chłodne i mroźne noce

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag pościel bawełnianatag nolstag DF12NFtag AWPtag Amin12

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.