Ponad 300 milionów urządzeń z Androidem

27-02-2012, 12:24

Liczba urządzeń z Androidem wzrosła tylko w ciągu roku o ponad 250% - poinformowała firma Google na swoim blogu, gdzie relacjonowana jest barcelońska konferencja Mobile World Congress.

Obecnie każdego dnia aktywowanych jest ponad 850 tysięcy nowych urządzeń z Androidem - czytamy na blogu firmy Google. Łączna liczba sprzętów z "Zielonym Robotem" przekroczyła już w skali globalnej 300 milionów.

Czytaj także: Amerykańscy urzędnicy odwrócą się od BlackBerry?

Wyszukiwarkowy gigant zwykle niechętnie dzieli się informacjami na temat liczby wszystkich urządzeń wykorzystujących jego platformę. Zamiast tego podaje najczęściej wyłącznie statystyki dziennej aktywacji sprzętów z Androidem. Ostatnio Google ujawniło, że tylko w Boże Narodzenie aktywowano 3,7 miliona smartfonów i tabletów wyposażonych w platformę mobilną firmy.

Zwiększająca się liczba urządzeń z Androidem sprawia jednocześnie, że system staje się coraz atrakcyjniejszy dla twórców aplikacji. Do tej pory często narzekano na to, że płatne narzędzia cieszą się większym zainteresowaniem wśród posiadaczy sprzętów firmy Apple. Obecnie w Android Markecie znaleźć można już ponad 450 tysięcy programów.

Jak informowaliśmy niedawno, nowego smartfona we współpracy z firmą Google może przygotować LG. Zapowiedzi tego typu są o tyle zaskakujące, że wyszukiwarkowy gigant jest bliski finalizacji przejęcia Motoroli Mobility, która obecnie jest piątym co do wielkości producentem smartfonów na świecie pod względem liczby dostarczanych do sklepów urządzeń.

Czytaj także: Deweloperzy wciąż wolą iOS od Androida


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy