Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Pomoc w opiece nad osobą niepełnosprawną

09-02-2022, 07:46

Podnośniki w domach, w których mieszka osoba z niepełnosprawnością, to niezwykle przydatne urządzenia. Przede wszystkim zapewniają komfort choremu i odciążają opiekuna. Dobór odpowiedniego sprzętu z całej palety możliwości staje się więc kluczowy i warto w tym aspekcie skorzystać z porady specjalistów. To oni, po wysłuchaniu naszych potrzeb, dopasują urządzenia, które sprawdzą się w domu, a także przy rehabilitacji czy podczas wyjazdów do sanatorium.

Pomoc w opiece nad osobą niepełnosprawną

Podnośnik dopasowany do potrzeb

Dobór odpowiedniego podnośnika z oferty https://www.prolifter.pl/podnosniki-dla-osob-niepelnosprawnych-c-6.html przede wszystkim podyktowany jest faktycznymi potrzebami zarówno opiekunów, jak i osób niepełnosprawnych. To właśnie powinno być podstawowym kryterium selekcji, ponieważ z części urządzeń chorzy będą mogli korzystać samodzielnie, o ile mają takie możliwości. A to daje doskonałą okazję do tego, by zyskać odrobinę niezależności. Co istotne, to konsultanci przedstawiciela pomogą nam dobrać odpowiedni sprzęt, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty codziennego funkcjonowania z osobą zależną i nasze potrzeby. Poza tym specjaliści służą poradą w zakresie pozyskania dofinansowania do sprzętu oraz montują i serwisują urządzenia. Dzięki temu mamy pewność, że elementy manualne i automatyczne są najwyższej jakości i zapewniają domownikom bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Postaw na komfort i bezpieczeństwo

W ofercie znajdziemy cały szereg propozycji, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Ich dobór pod kątem fizycznych możliwości pacjenta jest szczególnie istotny. Ważne będą również potrzeby opiekunów i warunki mieszkaniowe. Popularne są na przykład podnośniki sufitowe, które sprawdzają się nawet w małych pomieszczeniach. Specjalne szyny pod sufitem pozwalają na bezpieczne i komfortowe transportowanie chorego pomiędzy różnymi pomieszczeniami. W tej opcji niepełnosprawni mogą poruszać się samodzielnie, wykorzystując nowoczesne automatyczne systemy. Na co dzień wybierane są również podnośniki ścienne, które do minimum ograniczają ingerencję w strukturę budynku. Co istotne, ramię urządzenia możemy instalować w różnych pomieszczeniach, a tym samym bez problemu wykonać wszystkie codzienne czynności w sypialni, w łazience czy też przy korzystaniu z wózka inwalidzkiego. W transporcie pomiędzy pomieszczeniami sprawdzają się podnośniki jezdne. Te mobilne i składane urządzenia doskonale radzą sobie w sytuacjach, gdy musimy położyć lub też podnieść pacjenta z podłogi czy z łóżka. To opcja wygodna dla chorego i jego opiekuna, a intuicyjne systemy ułatwiają obsługę.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag podnośnikitag nolstag niepełnosprawnitag Amin12tag alhnf