Polscy operatorzy testują mobilną TV

19-02-2008, 10:06

Testy Cyfrowej Telewizji Mobilnej w standardzie DVB-H uruchomili czterej najwięksi operatorzy telefonii komórkowej w Polsce - PTC, PTK Centertel, Polkomtel i P4. Testowa emisja programów cyfrowych jest możliwa dzięki współpracy z nadawcami telewizyjnymi oraz przy wsparciu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Uruchomienie testów jest pierwszym efektem porozumienia o współpracy podpisanego przez operatorów dwa miesiące temu.

W ramach testów nadawanych jest 12 programów telewizyjnych udostępnionych między innymi przez TVP, TVN i Polsat. Emisja jest realizowana z nadajnika umieszczonego na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Sygnał na zewnątrz budynków można odbierać w promieniu około 30 km od centrum, natomiast wewnątrz budynków jest to możliwe w promieniu ok. 10 km. Odbiór programów możliwy jest za pomocą telefonów komórkowych zdolnych do obsługi transmisji DVB-H.

Wprowadzenie technologii DVB-H jest zgodne z wytycznymi Komisji Europejskiej, która rekomenduje ją jako europejski standard dla technologii video w urządzeniach przenośnych.

Kluczową kwestią dalszego rozwoju telewizji mobilnej w Polsce jest przydział częstotliwości, na których może ona być nadawana. Operatorzy liczą, że dzięki dalszym wspólnym działaniom oraz pozytywnemu nastawieniu Regulatora rynku możliwe będzie szybkie przyjęcie uregulowań pozwalających na ich sprawne wdrożenie i rozwój.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy