Apple tworzy serwis społecznościowy?

12-08-2009, 20:40

Rynek serwisów społecznościowych wydaje się być zdominowany przez kilku największych światowych graczy. Coraz częściej pojawiają się jednak pytania, czy nie zajmują one zbyt dużo czasu w naszym życiu oraz o ich wpływ na nie. Czy Apple odważy się w to wejść?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Apple chce najwyraźniej skorzystać z wartości swojej marki i wejść na rynek serwisów społecznościowych. Pytanie tylko, czy samo jabłko będzie na tyle silne, by zachęcić internautów do uczestnictwa w nowym projekcie. Do tej pory firma Steve'a Jobsa trafnie inwestowała, jednak były to projekty innowacyjne - jak choćby iPhone czy App Store.

Teraz zamierza wejść na rynek już dobrze prosperujący, z silnymi graczami, z którymi konkurowanie będzie niezwykle trudne. Z samego serwisu Facebook korzysta już bowiem około ćwierć miliarda osób. Rodzima nasza-klasa.pl ma kilkanaście milionów użytkowników.

Serwis The Boy Genius Report informuje, że zmiany mają zostać zaprezentowane przy okazji pojawienia się iTunes 9. Aplikacja ta ma zyskać funkcje "społeczne", jak możliwość tworzenia kręgu znajomych, dzielenia się muzyką czy też zapewnienia dostępu do innych serwisów społecznościowych. Jednak to nie iTunes ma być "centrum społecznym".

Amerykańska firma planuje bowiem wprowadzenie aplikacji specjalnie stworzonej na potrzeby społecznościowe. iTunes miałby stać się jej częścią. Bliższe szczegóły nie są znane. Pozostaje nam tylko czekać na upublicznienie pomysłów Apple odnośnie serwisów społecznościowych.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag serwisy społecznościowetag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.