Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Podrobiony Instagram infekuje urządzenia z Androidem

26-04-2012, 18:37

Po tym jak ogłoszono, że narzędzie Instagram trafia w ręce Facebooka, pojawiły się podrobione kopie programu wyłudzające od użytkowników pieniądze - poinformowała firma Sophos.

robot sprzątający

reklama


W ciągu niecałej doby po premierze Instagrama dla urządzeń z Androidem program pobrano milion razy, a w każdej minucie w usłudze rejestrowało się ponad 2 tysiące osób - informowali niedawno właściciele usługi. Jak zwykle w takim przypadku, nie brakowało również prób oszustw w związku niezwykłą popularnością narzędzia.

Czytaj także: Współtwórca serwisu MySpace stawia na Androida

Jak donosi firma Sophos, jedna z rosyjskich witryn udostępnia nieco zmodyfikowaną wersję Instagrama. Użytkowników spreparowanego narzędzia czeka niemiłe zaskoczenie, bo wirus Andr/Boxer-F, który dołączony został do programu, rozsyła wiadomości Premium SMS.

Oczywiście, jak w przypadku zdecydowanej większości zarażeń, użytkownicy mogliby się uchronić przed dodatkowymi kosztami, uważnie obserwując proces instalacji. Podczas wgrywania nowych programów w Androidzie za każdym razem zaakceptować musimy jego szczegółowo rozpisane uprawnienia.

Warto również zauważyć, że cyberprzestępcy tworzyli już w przeszłości zmodyfikowane wersje programów, by zarobić pieniądze na nieświadomych użytkownikach. Często nawet pobieranie aplikacji bezpośrednio ze sklepu Google Play (a nie zewnętrznych witryn) może nie być wystarczającym zabezpieczeniem, dlatego przed instalacją warto weryfikować wydawcę oraz zapoznawać się z komentarzami użytkowników.

Oryginalne narzędzie Instagram można pobrać za darmo z Google Play.

Czytaj także: Google naciska na deweloperów aplikacji mobilnych


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Sophos



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E