Pobierz "otwarty" film

27-05-2006, 13:17

W Sieci dostępny jest już Elephants Dream czyli film, który został stworzony jedynie przy użyciu oprogramowania open source. Produkcja jest godna polecenia szczególnie tym wszystkim, którzy twierdzą, że wolne oprogramowanie nie nadaje się do tworzenia grafiki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Film Elephants Dream został udostępniony na licencji Creative Commons. Fabuła nie jest porywająca, ale głównym celem projektu "Orange", w ramach którego powstał film, było pokazanie możliwości jakie drzemią w wolnym oprogramowaniu. Trzeba przyznać, że to się udało.

Projekt "Orange" tworzy sześcioosobowa grupa wspomagana przez ochotników z "Sieci". W skład głównego zespołu wchodzą takie znakomitości jak: Ton Roosendaal - dyrektor generalny Blender Foundation, Bassam Kurdali - kierownik animacji, zwycięzca Blender's Suzanne Award za najlepszą animację i Andy Goralczyk również zwycięzca Blender's Suzanne Award.

Blender Foundation, producent programu Blender, który odegrał niemałą rolę w tworzeniu filmu, planuje wydanie kolejnych "otwartych" obrazów. Inne produkty, które wzięły udział w procesie tworzenia to: Yafray, Python, Verse, GIMP i Cinepaint.

Elephants Dream możemy pobrać ze strony domowej filmu.

Źródło: elephantsdream.org


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Yafraytag Pythontag GIMPtag Elephant Dreamtag Cinepaint
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.