Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Klocki LEGO są bardzo popularne. Zna je każdy. Swego czasu w Polsce dostęp do klocków LEGO był dość mocno ograniczony. Na kupowanie miała wpływ nie tylko cena, ale i uboga oferta. Z czasem jednak na rodzimym rynku zaczęły się pojawiać wszystkie możliwe zestawy tych klocków. Niestety, pojawiły się też podróbki LEGO. W artykule wyjaśniamy, po czym poznać oryginalne klocki LEGO.

1. Kupowanie klocków LEGO

2. Oryginalne klocki LEGO

Po czym poznać oryginalne klocki LEGO

Problem z podróbkami, które na pierwszy rzut oka trudno jest odróżnić od oryginału, nie jest nowy. Każda marka może tracić ogromne pieniądze przez podróbki z Chin i innych krajów azjatyckich. W rzeczy samej jest to kradzież praw danej firmy. Od konsumenta zależy, czy skoncentruje się na zamawianiu oryginalnych zestawów klocków z logo LEGO, czy jednak pokuszą się niższą ceną.

Czasami może być tak, że konsument kupuje podróbki, będąc w przekonaniu, że dostaje oryginalne produkty. Podrobione klocki są słabej jakości i mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników. Oryginał Lego Indiana Jones można kupić u sprawdzonych sprzedawców. 

Kupowanie klocków LEGO

Podróbki najpopularniejszych na świecie klocków mogą trafić się w sklepach, które niekoniecznie dbają o jakość sprzedawanych produktów. Mniej doświadczeni sprzedawcy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że wprowadzają do sprzedaży podrobione LEGO.

Niepokojącym i oczywistym sygnałem jest brak pudełka, różnice w jego wymiarach lub inny numer katalogowy niż powinien być w oryginalnych klockach. Takie podróbki zasypują serwisy ogłoszeniowe i pojawiają się nawet na aukcjach. Klient widzi fotografię oryginalnego zestawu, a w przesyłkę dostaje podróbkę. Z tego względu każdy, kto chce mieć oryginały Lego Jurassic World, musi kupować je w znanych sklepach internetowych lub stacjonarnych. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że zabawki będą nielegalną produkcją z Chin.

Nic tak bardzo nie irytuje zwolenników klocków LEGO, jak podrobione klocki. Podróbka może oznaczać problem z odzyskaniem pieniędzy. 

Oryginalne klocki LEGO

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest coś takiego jak podrobione klocki LEGO. Problem ma charakter masowy. Przykładowo oryginalne Lego Avatar zawierają szczegółową instrukcję wydrukowaną na dobrej jakości papierze. Podróbka natomiast ma skróconą instrukcję. Papier jest marnej jakości.

Największym wyróżnikiem podróbek jest jednak niska cena. Autentyczne klocki LEGO nigdy nie są tanie. Oczywiście można trafić na promocje, ale lepiej nie korzystać z nich w niesprawdzonych sklepach. Natomiast zniżki na oryginalne klocki są "rozsądne". Podróbka ma cenę, która wydaje się okazją życia. 

 

Foto: Unsplash, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *