Plus: HSDPA do końca roku w 200 miejscowościach

28-06-2007, 18:14

Operator sieci komórkowej Plus, zapowiedział, że do końca biężącego roku uruchomi w 200 miejscowościach w Polsce dostęp do internet w technologii HSDPA (3,6 Mbit/s), pokrywając zasięgiem swojej usługi 25% populacji kraju. W najbliższym czasie należy spodziewać się także szybszej wersji HSDPA (do użytkownika - 7,2 Mbit) oraz HSUPA (od użytkownika - 1,9 Mbit/s), które są już w trakcie testów.

Obecnie, HSDPA (3,6 Mbit/s) działa w ramach sieci Plus w kilku aglomeracjach w Polsce: warszawskiej, katowickiej, w Trójmieście, Łodzi, Lublinie, Kielcach, Częstochowie, Bielsku-Białej i Białymstoku; do końca lipca cała sieć 3G operatora będzie dysponowała możliwościami HSDPA (3,6 Mbit/s).

Na początku czerwca br. Plus rozpoczął testy HSDPA z prędkością do 7,2 Mbit/s i HSUPA, z prędkością do 1,9 Mbit/s. Technologia ta jest dostępna obecnie testowo na obszarze centrum Gdyni. Przewiduje się, że HSDPA 7,2 Mbit/s i HSUPA 1,9 Mbit/s będą uruchamiane w miejscach największego zapotrzebowania na transmisję danych.

Więcej informacji można przeczytać na stronie iPlus, gdzie dostępne są także aktualne mapy zasięgu usług.

Źródło: informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag UMTStag HSUPAtag 3G
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy